אראל סג"ל

"אנו לא לבד במשחק, אך נישאר לבד במלחמה כוללת"

צבי יחזקאלי ('חדשות 13') על המתיחות הביטחונית במהלך היממה האחרונה: "כל נקודה כזאת היא התחלה של הסבב הבא, אנו נתפסים בחולשתנו"


יותר מ־100 רקטות נורו אל עוטף עזה וביישובי הדרום מאז אתמול (ג') בשעות הצהריים, עת תחילת ההסלמה וירי הרקטות מעזה ושעות ספורות לאחר מותו של בכיר הג'יהאד האסלאמי חאדר עדנאן בתום שביתת רעב של 86 ימים. ראש הדסק לענייני ערבים צבי יחזקאלי ('חדשות 13') הביא פרטים נוספים על הידיעה.

"בואו נראה איך הגענו למצב בו אסיר פלסטיני מחליט לשבות רעב ומחליטים לירות טילים", פתח. "חמאס לא צריך להתכתש איתנו, הוא יכול לשלוח את הג'יהאד. קרו כמה דברים בחודשים האחרונים שאי אפשר להתעלם מהם, שמגבירים את המגמה הזו, וזה בדיוק מה שקרה בדמשק לפני שעה. נשיא איראן ראיסי נוחת בסוריה. האחרון שהיה שם היה אחמדינג'אד. אחדות הזירות, כמו שעשו בפסח, מראה שאיראן תפסה פה נקודת חולשה שהחלה בעזה. הם הקישו לשאר הגזרות. איראן בעצם מפעילה עלינו ארבע זירות, וזה מתחיל לכרסם בהרתעה הישראלית שגם ככה הייתה רעועה. כל נקודה כזאת היא נקודת התחלה של הסבב הבא, אנו נתפסים בחולשתנו". 

עוד הוסיף, כי: "גם אם עדנאן היה חי בכלא, הייתה סיבה אחרת. המוח המערבי חושב במונחים של סיבה ותוצאה. הם לא רואים את ישראל ההתקפית, היוזמת והערמומית, וזה החור הכי גדול בהגנה שלנו. אם המטרה היא שקט, נקנה שקט לעוד שבועיים. אני לא קונה את הפיוס בין סעודיה לאיראן, הסעודים הלכו לאיראן כי ישראל לא קיימה את הבטחתה לעשות משהו עם הגרעין האיראני, בישראל גוררים רגליים. כשהמטרה שלך היא שקט, אתה סופג את זה".

"מה התקיפות הללו עוזרות בהרתעה?", שאל בסיום. "הפתרון צריך להתרחש כשישתנה הדיסקט ושיבינו מה עומד מולם. אנחנו לא לבד במשחק הזה, אך נישאר לבד בעת מלחמה כוללת. זו לא המדיניות הביטחונית, זה צה"ל, צבא שמפחד מעזה. עדיין לא אמרנו נואש ואי אפשר לומר נואש מהחזרת הסעודים, כי אסטרטגית הם בצד שלנו". 

עריכה: מיכל קדוש 

03/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי יחזקאלי
צבי יחזקאלי  |  צילום: רונן אקרמן
Paris