בן כספית ואריה אלדד

"המתיחות בשטח היא בהחלט מורגשת מאוד"

טל לב רם ('מעריב', '103fm') עדכן בפרטים חדשים על חשד לניסיון הפיגוע בגוש עציון • עוד התייחס לסבב המינויים הראשון של הרמטכ"ל הרצי הלוי


אדם פלסטיני נוטרל ונעצר בחדש שניסה לתקוף חיילים בעת בידוק רכב במחסום, בסמוך לבית"ר עלית. בשיחה עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm, טל לב רם ('מעריב', '103fm') עדכן בכל הפרטים נוכח המציאות הביטחונית המתוחה. 

בפתח השיחה הבהיר לב רם כי "אנחנו לא יודעים לגמרי אם זה ניסיון פיגוע, זו גזרת גוש עציון סמוך לבית לחם. אירוע שמתפתח מבידוק של רכב, מתפתחת שם אלימות. על פי העדויות של החיילים תוקפים אותם באלימות, באיזשהו שלב החיילים מדווחים שניסו לגנוב להם את הנשק ואז אחד החיילים יורה בפלג גוף תחתון. הפלסטיני נפצע קשה. תקרית שאני לא יודע לאפיין אותה אם היא פיגוע או לא פיגוע. המתיחות בשטח בהחלט מורגשת מאוד. אמרו שהחייל פעל נכון מרגע שחשש שמנסים לגנוב לו את הנשק וגם הותקף".

בנוסף, התייחס לסבב המינויים הראשון של הרמטכ"ל: "זה ארבעה מינויים חדשים. תתי אלופים שזה בעצם הדור הבא של המטה הכללי. הרצי הלוי למעשה מעצב כבר את המטה הכללי שלו. שימו לב למיעוט קציני חיל האוויר, בדרך כלל יש שניים או שלושה, אבל מעבר לזה הוא שם אופציה של שלושה אלופים שיהיו בוגרי פיקודים שונים שיתמודדו על תפקיד סגן הרמטכ"ל הבא. זה שכל סבב מינויים אנחנו כל הזמן מתעסקים בשאלה הנפיצה 'למה הוא לא', היא על גבול השרלטנות".

"אני מסתובב סביב הצבא כבר 30 שנה, אבל אני אגיד בצניעות - התחושה או ההרגשה הזו שאפשר לשבת מהצד ולהגיד 'זה אלוף, וזה אלוף הוא מעולה, זה יותר חלש'. זה כבר על גבול השרלטנות. אנחנו לא נמצאים. גדי איזנקוט, כוכבי, ועכשיו הרצי הלוי, הם צריכים לעשות את הבחירה בין אנשים מצויינים את מי הם רוצים בנבחרת שלהם במטה הכללי", סיכם.

עריכה: שני רומנו

03/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טל לב רם
טל לב רם  |  צילום: 103fm
Paris