איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"לא העלינו מחירים השנה, קשה לשרוד"

רונן נמני, הבעלים ומנכ"ל רשת 'קפה קפה', על ההתייקרויות הצפויות בתפריטי בתי הקפה והמסעדות בישראל בעקבות ההתייקרויות במוצרי הצריכה במשק


בעקבות ההתייקרויות החריפות במוצרי החלב ובקשתן של מאפיות רבות להעלות את מחירי הלחם המפוקח, גם המסעדנים ובעלי בתי הקפה עתידים לייקר את התפריטים שלהם. רונן נמני, הבעלים והמנכ"ל של רשת 'קפה קפה', שוחח עם ליאת רון ואריה מליניאק והגיב לדברים.

"לפני כמה שנים היה עלינו עליהום", הודה, "היום כולם מבינים את הקריסה של המסעדות ובתי הקפה, בכל זמן נתון נסגרות מסעדות ובתי קפה. קשה מאוד להחזיק עסק שכזה, בטח בשנה האחרונה. אנחנו כקבוצה מחזיקים 16 מותגים, לא רק 'קפה קפה', למרות העליות לא העלנו מחירים בשנה האחרונה. אנחנו סופגים מכל הכיוונים, מרגישים חוסרי אונים, קשה מאוד לשרוד עם כל עליות המחירים האלה".

בהמשך, הדגיש: "אנחנו אמורים לשבת בשבוע הבא עם כל רשתות הקבוצה ולבחון את התפריט של כל רשת ולהבין האם אפשר עדיין להשאיר את רמת המחירים הזאת ואם לא וצריך לעלות, בכמה - הכי מעט שאפשר לעלות כדי לא להשפיע על הלקוח. זה בעייתי מאוד כי גם ככה קשה ללקוחות לצאת ולבוא אלינו".

לסיכום, שיתף נמני כי "אף אחד לא נותן את הדעת, המדינה צריכה לבוא ולעזור באיזשהו אופן. בסך הכול, אנחנו רואים ושמים לב שגם הספקים שבאים ובוכים שקשה להם, בסוף מרוויחים יפה מאוד ואנחנו? אנחנו צריכים לדעת איך להתמודד עם העסק הזה".

עריכה: דוד זבולוני 

04/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בית קפה (ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה)
בית קפה (ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה)  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris