אודי סגל וענת דוידוב

"מביא את הניסיון שלי ויכול להתמודד על הראשות"

ח"כ רם בן ברק על ההחלטה להתמודד מול יאיר לפיד על הובלת מפלגת יש עתיד • הודה: "מעריך שהקריירה הפוליטית שלי תתחזק ולא תיחלש"


בצל המשבר הקואליציוני שפוקד את ממשלת נתניהו, מי שהיה יו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת וסגן ראש המוסד לשעבר, ח"כ רם בן ברק הודיע כי הוא יתמודד בפריימריז למפלגת יש עתיד בבחירות הבאות מול ראש המפלגה יאיר לפיד. בשיחה עם ניסים משעל וענת דוידוב ב־103fm שיתף ח"כ בן ברק שיתף בהחלטתו.

"קודם כל כן, החלטתי להתמודד בפריימריז של יש עתיד. החלטתי לפני חצי שנה, כבר ראיינו אותי על זה", הבהיר בן ברק בפתח השיחה. "ההחלטה מלפני חצי שנה עדיין קיימת, אני במפלגה ויש לי מערכת יחסים מצוינת עם ראש המפלגה. מי שהעלה את זה לכותרות זה יאיר לפיד עכשיו, וכן, אני ארוץ. אני מעריך שהקריירה הפוליטית שלי תתחזק בעקבות הדבר הזה, ואני מקווה להוביל את המפלגה בעתיד".

על התגובות בתוך יש עתיד, הן מקרב חברי הסיעה והן מראש המפלגה, סיפר: "חלקם אומרים לי שיתמכו וחלקם לא. לא מתייחסים לזה במפלגה בכזה 'הו הא'. מערכת היחסים ביני לבין לפיד טובה מאוד. הפריימריז האלה יהיו בעוד... אני מקווה כמה שיותר מהר כי אני מקווה שהממשלה הזו תיפול כמה שיותר מהר, אבל כרגע המשימה של יש עתיד, של ראש המפלגה והמשימה שלי זה לבלום את המאמצים להפיכה המשטרית ולדאוג שהממשלה הזו תלך הביתה כמה שיותר מהר. כשהיא תלך הביתה, יהיה פריימריז".

"אני נכנסתי ליש עתיד, לא נאבקתי להיות מקום שני או שלישי, באתי בצניעות לראות איך המערכת הפוליטית עובדת, התבגרתי במערכת הפוליטית. היום אני חושב שאני נמצא במקום שאני מכיר את המערכת הפוליטית, מביא את הניסיון שלי ויכול להתמודד על הראשות אל מול ראש המפלגה הנוכחי", הדגיש.

עוד התייחס חבר הכנסת בן ברק לירידת מפלגתו בסקרים האחרונים: "אני חושב שיש לזה הרבה מאוד סיבות, וכשיהיו בחירות, יש עתיד תדע להחזיר לעצמה את המצביעים שלה, גם עם לפיד וגם איתי. כמובן שאני חושב שאני אעשה את זה יותר טוב".

"במה תהיה שונה מלפיד?", תהו צמד המגישים לסיום, וח"כ בן ברק סיכם: "אני לא אתן את הדוגמה הזו. כשיכריזו על פריימריז יהיה אפשר לחדד את הדברים. כרגע יאיר לפיד ראש המפלגה והמשימה שלנו להגיע לבחירות כמה שיותר מהר ולבלום את מה שקורה היום. שם המאמצים שלנו כרגע".

עריכה: שני רומנו

08/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ רם בן ברק
ח"כ רם בן ברק  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris