ינון מגל ובן כספית

"אתה אבו עלי על הג'יהאד, נראה אותך עושה את זה לחמאס"

צבי יחזקאלי ('חדשות 13') ובן כספית דנו על החשש מתגובת הג'יהאד האסלאמי • בן: "לא קצת מגזימים? המדינה ממשיכה כרגיל" • יחזקאלי פרש את משנתו


זה כבר 24 שעות בהן מדינת ישראל ומערכות הביטחון בכוננות לקראת תגובה מצד הג'יהאד האסלאמי, זאת לאחר שהחל מבצע מגן וחץ יחד עם חיסולם של שלושה מבכירי ארגון הטרור. ינון מגל ובן כספית דנו על המצב המתוח עם צביקה יחזקאלי, הפרשן לענייני ערבים של 'חדשות 13', אשר התייחס לדברים.

תחילה טען יחזקאלי כי "ישראל חיסלה חיסול משמעותי אחרי הרבה זמן, והיא מחכה עכשיו שיחזירו לה. בינתיים זה חלון הזדמנויות נפלא להמשיך, זה לא קורה, ואתה מחכה לתגובה כדי להגיע שהמתווך המצרי יאמר יום אחרי 'שקט תמורת שקט', והכול יחזור לקדמותו, הג'יהאד יתעצם ובפעם הבאה תפגוש ג'יהאד אסלאמי יותר חזק".

באשר לעובדה כי עד כה, ולעומת אירועים קודמים, לא נורתה רקטה אחת מכיוון רצועת עזה לעבר שטחי ישראל, הדגיש: " אני לא מאמין שהם בכזה הלם עד כדי כך שהם לא מצליחים לירות טילים. יכול באמת להיות שלתגובה שלהם אין אפקט. הרי שלושת המבצעים האחרונים, ישראל הלכה על הג'יהאד האסלאמי ולא חמאס. היום הג'יהאד הוא בגודל של חמאס מלפני 10 שנים, ממש ככה. מה שחמאס היה ב־2008 היום זה הג'יהאד האסלאמי".

"היום חמאס נמצא בגודל של כמעט חיזבאללה. חיזבאללה כבר בגודל של סמי צבא, זה חצי צבא. אתם מבינים שארסנל הטילים ברצועה גדל", הכריז, והוסיף: "הם רוצים איזו מכה יפה כדי להראות שהם לא פראיירים וזה יקרה. הם אומרים 'טוב הנה היהודים עכשיו במקלטים, אין להם תחבורה, הם יושבים, פינוי תושבי העוטף'. זו תיאוריית הרגל וחצי, שנסראללה גם ייבש אותנו כמה ימים עם הנקמה שלו. נכון שזה חולשה אבל זו לא המילה האחרונה".

בתגובה לאמירותיו ציינו צמד המגישים כי על פי שרון ז"ל איפוק הוא הכוח. יחזקאלי חידד: "כל דבר צריך שיהיה לו הקשר, אם תגיד לי שאיפוק זה כוח ברצועת עזה אני אספר לך שמאז ההתנתקות ישראל רק מפסידה שם והאיפוק הוא לא כוח - הוא פראייריות. מי היה מאמין שעל חיסול 3 מהג'יהאד אנחנו נלך למקלטים?"

"מאז שחמאס ירה את שני הטילים לירושלים, חמאס מחזיק אותך בגרון"

"אנחנו לא מגזימים קצת? אנחנו לא במקלטים. המדינה ממשיכה כרגיל", אמר כספית, ויחזקאלי הבהיר: "יש מתח וכולם צריכים להיות במרחבים מוגנים, אני לא יודע כמה זה טבעי. היו כאלה חיסולים שלא היית מניד עפעף ובטח היית יורד למקלטים ולא היית משדר יום שלם. שמחת עניים מה שיש פה, אתה מתגאה, אתה אבו עלי על הג'יהאד, בוא נראה אותך עושה את זה לחמאס".

כספית הוסיף וטען כי חמאס לא הצטרף במבצע עלות השחר וגם לא עכשיו, ויחזקאלי טען מנגד: "חמאס כרגע במצב שכן הוא מוציא פועלים לישראלים, שהוא צריך את זה, הוא צריך את חבל ההצלה הזה, אבל דבר אחד הוא לא יוותר, גם אם יהיה לו את השקל האחרון הוא תמיד ישקיע אותו בג'יהאד. עכשיו הוא עושה את זה דרך קבלן משנה שקוראים לו ג'יהאד אסלאמי. חמאס מכווין פיגועים ביו"ש".

"אני חושב שחמאס היום בגודל שלו לא צריך להיכנס לעימות עם ישראל, כי ישראל גם חוששת ממנו. נכון שיש לו את השיקולים שלו אבל לכל השיקולים יש כוכבית אחת - סינוואר. ביום שהוא יוכל הוא יהפוך את השולחן ויצא לעוד מבצע, כרגע הג'יהאד האסלאמי עושה לו את העבודה. מאז שחמאס ירה את שני הטילים לירושלים, אתה בעצם במצב שחמאס מחזיק אותך בגרון על כל דבר שקורה ביו"ש", סיכם, והודה כי ייתכן והג'יהאד מתכננים את התגובה ליום ירושלים ומצעד הדגלים.

עריכה: שני רומנו

10/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי יחזקאלי
צבי יחזקאלי  |  צילום: ראובן קסטרו/וואלה!
Paris