בן כספית ואריה אלדד

"הג'יהאד מסוכנים עכשיו - הם לא רואים בעיניים"

פרופ' עוזי רבי (ראש מרכז משה דיין באוני' ת"א) על המגעים להפסקת אש מול הג'יהאד, שעד כה עלו בתוהו: "אין להם כלום ביד כדי לצאת מזה"


נכון לשעה זו, טרם הושגה הפסקת אש מול הג'יהאד האסלאמי, גם ביום השלישי למבצע מגן וחץ. האם המטרות הישראליות הושגו, ובמידה וכן, מדוע המאמצים לסיים את האירוע נבלמו לפחות בשלב זה?

פרופ' עוזי רבי (ראש מרכז משה דיין באוניברסיטת תל אביב) הגיב לדברים: "הג'יהאד חטף מכה בגארבג' טיים ממדינה שלא מורגלת לעשות דברים כאלה בגארבג' טיים אחרי שמדברים על הפסקת אש וכך הלאה. לדעתי, יש מחלוקת בתוך הג'יהאד על איך לנהוג".

"יש את המנהיגים האליטיסטים שיושבים בביירות ובדמשק שהם בעצם הולכים בעקבותיה של איראן, ואיראן אומרת להם מה לעשות, ויש את החבר'ה של השטח בעזה, שלדעתי כן היו רוצים לצאת מזה, אבל יש פה לימבו, וגם ארגון שבפעם השלישית בארבע שנים - החמאס זורק אותו לכל הרוחות", הוסיף.

"הפגיעות האלה הן קשות מדי גם במונחים שלהם"

לדבריו, "ישראל נכנסה לכאן לבקע הזה, ואני חושב שהיא מנסה לייצר כאן בסופו של דבר כמה שיותר מכות נקודתיות מהסוג הזה כדי לשבור באמת את שגרת ההנהגה והפיקוד הטקטי של הג'יהאד האסלאמי. רק, לג'יהאד אין כלום ביד כדי לצאת מזה". הוא הדגיש: "מערך רקטי זה הדבר האחרון, הם ניסו נ"ט, הם ינסו כל דבר, אני חושב שהם מאוד מסוכנים עכשיו כי הם לא רואים בעיניים. הפגיעות האלה הן קשות מדי גם במונחים שלהם". 

עוד אמר: "בפעם השלישית בארבע שנים, הג'יהאד האסלאמי נזרק לאשפתות. חמאס, בל נטעה פה, הוא המחולל העיקרי של כל הבעיות, הוא גם ירה על ישראל מלבנון לא מזמן. הוא בסופו של דבר האויב המרכזי, והוא נתפס פה כאיזה שומרוני טוב. אנחנו לא צריכים לצאת מהכלים, יש פה הישג ברמה הטקטית. זה חייב להסתיים די מהר מהסיבה הפשוטה שאין לג'יהאד האסלאמי גם אורך נשימה כאן".

11/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מגן וחץ
מגן וחץ  |  צילום: עטיה מוחמד/פלאש90
Paris