ינון מגל ובן כספית

הדס: "תצאו מחיינו עם הרעיונות המשיחיים"; ינון: "אני לא שואל אותך"

ישי הדס ('קריים מיניסטר') והמגיש על ההפגנה מול ישיבת 'מעלה אליהו' ועל נוכחותה בת"א • טען: "השיטה שלהם היא להחזיר בתשובה כמה שיותר אנשים"


ישיבת 'מעלה אליהו' שנמצאת בתל אביב עוברת למתחם חדש ברחוב קליי והיא עתידה להתרחב בעקבות גידול במספר התלמידים. הישיבה שמנוהלת על ידי הרב חיים גנץ קיבלה את האישורים ועתידה להיבנות. אתמול (א') נערכה הפגנה של 'קריים מיניסטר' מול הישיבה במחאה על קיומה בעיר, ישי הדס, אשר היה חלק מאותם מפגינים, פרש את משנתו בנושא.

"מה עשית אתמול בהפגנה?", תהה מגל נוכח העובדה שהוא אינו תושב תל אביב, והדס השיב: "כדי שלא אצטרך להפגין בהוד השרון בעוד חצי שנה, שנה, שנתיים. בוא לא ניתמם ונגיד את האמת - אם אני הייתי מארגן גרעין חילוני לבוא ללמד דרווין בביתר עילית, אני מתאר לעצמי שההפגנות שהיו שם, או לא הפגנות, בוא נגיד שראש העיר לא כל כך היה מאפשר לי להגיע ולנסות להוציא בשאלה את הילדים של התושבים שם".

מגל לא קיבל את דבריו, ואמר: "אני מסכים איתך. מדובר בעיריית תל אביב שבה יש מקום גם לדתיים, חילוניים, חרדיים. כל מה שאמרת לא רלוונטי. ביתר עילית היא עיר חרדית". הדס תקף: "מהיום תל אביב והוד השרון תהיינה ערים חילוניות. הדדיות. יהיו גם קהילות חילוניות בביתר עילית. יהיה תקציב לטשטוש הזהות היהודית על ידי לימוד לימודי ליבה לילדים חרדים. אתה מיתמם".

"הישיבה הזו קיימת 20 שנה, תן לי דוגמה למישהו שטוען שצדו את נפשו של מישהו בישיבה", דרש מגל, והדס שיתף: "אתמול בערב כשהיינו שם, כמה עשרות, אולי מאות, אולי 200 איש, עמדנו שם וניגשה אליי בחורה נחמדה, נאה, עם ילד קטן, וניסתה לדבר אליי בנופת צופים ולהגיד לי שאני יהודי יקר, והיא מהחבר'ה שגרים שם".

עוד טען הדס כי "המטרה המוצהרת שלהם היא לנסות ולהחזיר בתשובה כמה שיותר אנשים. זו המטרה. כל מה שאתה אומר הוא היתממות. אתם לא תתקרבו לילדים שלנו, זה ברור? אנחנו לא מדברים פה על ישיבה בני עקיבא או על בית ספר שפועל בתל אביב, אל תיתמם, אתה יודע בדיוק מה המטרה שלהם. יש גרעינים משיחיים בכל הערים החילוניות, אל תיתמם. תצאו מהחיים שלנו עם הרעיונות המשיחיים שלכם, זה ברור?"

"מי שואל אותך בכלל? אתה תגיד לי איפה לגור?", זעם המגיש, והדס לא נשאר חייב: "אני אגיד לך איפה לגור כמו שהחברים שלך ואתה אומרים לי איפה לגור. כן. אתם תעשו מה שבא לכם ואנחנו מה שבא לנו".

עריכה: שני רומנו

15/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris