בן כספית ואריה אלדד

"אנשים רבים בכלל לא הספיקו להצביע, כולל אותי"

ח"כ עידן רול (יש עתיד) בתגובה לבקשת יו"ר ועדת הכספים להוציא אותו באמצע ישיבת הוועדה בנושא חוק הארנונה: "מה שעשה גפני זה משהו שלא קורה"


ויכוחים סוערים נרשמו בישיבה של ועדת הכספים הבוקר (ב') באשר להצעת חוק הארנונה. לבקשת יו"ר הוועדה משה גפני, ח"כ עידן רול (יש עתיד) הוצא מהישיבה באמצע, עם זאת, הוא סירב להתפנות. בשיחה עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm, רול התייחס לדברים.

"אם נמצאים בזמן הצבעות ואתה נציג הסיעה שמצביע, אז אי אפשר להוציא אותך, זה העניין. בסוף, האמת היא הבסיס להכול", אמר רול, והוסיף: "אי אפשר להוציא נציג אופוזיציה בעודו מצביע על הסתייגויות, על חוק הארנונה, רק בגלל שהוא החליט. אי אפשר. במצב כזה, עוצרים, פונים לייעוץ המשפטי ומקבלים תשובה".

רול הבהיר: "אני לא מנעתי אף הצבעה. למעשה, הקושי היה אפילו להצביע. מה שגפני עשה היום, זה משהו שלא קורה. הוא קטע את זמני הנימוק שיש לכל הסתייגות. אנשים רבים, כולל אותי, לא הספיקו להצביע".

בהמשך, טען: "זה לא הגיוני שהממשלה תשתמש בכספי ארנונה לטובת ערים אחרות. יש מכשיר כלכלי שנועד להיטיב עם רשויות מוחלשות, אם הממשלה רוצה את זה, זה נקרא תקציב המדינה. לא מחליטים יום אחד לייצר איזה פול כספים לא ברור של כסף ומענישים רשויות שעושות עבודה טובה ומצליחות להגדיל את התפוקה שלהן, זה לא הגיוני".

לדבריו, "לא משנה מבחינתי גם מה זהות הרשויות בכל צד, עצם העיקרון הוא לא צודק. הוא עיקרון שהוא גזל של כספי ציבור, שאנשים נותנים לרשויות שלהם מתוך הבנה שהוא ישרת אותם למועדוניות קשישים, לתחבורה ציבורית, לגני ילדים, זה סדר העולם".

אריה אלדד טען: "זה חוק שלכם. אתם הגשתם אותו בהצעת התקציב שלכם בדיוק לפני שנה". בתגובה אמר: "את הדבר הזה, פקידי האוצר אכן הציעו גם בתקציב שלנו, אנחנו הוצאנו אותו ולא העברנו אותו בתקציב. הדבר הזה כבר הוגש לכל מיני שרי אוצר וממשלות, אצלנו הוא לא הגיע לתקציב. אנחנו סירבנו להכניס את הדבר הזה. זה שסמוטריץ' הסכים, זה עניין שלו".

"אנחנו לא טירונים פוליטיים"

לקראת סיום השיחה, התייחס גם למשא ומתן על הרפורמה המשפטית בבית הנשיא. "אנחנו לא טירונים פוליטיים, ואנחנו גם לא נכנסנו להרפתקה הזו בבית הנשיא מתוך איזושהי אמונה בטיב מניעיו של נתניהו", אמר רול. 

"אנחנו עושים את זה, כי זה גודל השעה, והעם חייב ניסיון אמיתי לייצר פה חוזה חברתי חדש שיאפשר לנו להתקיים יחד עוד הרבה שנים. האם זה הולך לצלוח? אני לא יודע, אני כן יכול להעריך שהגענו לשעת ה־ש' והדברים ייחתכו לכאן או לכאן ממש בהקדם", הוסיף.

15/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עידן רול
עידן רול  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris