בן כספית ואריה אלדד

"כדאי שכולם ייקחו אוויר ויתכנסו לתוך פתרונות"

חברי עוצמה יהודית החרימו את ההצבעות בכנסת, בעקבות מחאה על כך שהתקציב למשרד הנגב והגליל לא הוסדר • ח"כ אלמוג כהן התייחס למתיחות בקואליציה


חברי עוצמה יהודית החליטו להיעדר היום מההצבעות בכנסת, כחלק ממחאה על כך שלא קיבלו את התקציב שדרשו למשרד הנגב והגליל. ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) שוחח על כך עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm

תחילה התייחס כהן להודעה של בכירים בקואליציה נגד עוצמה יהודית, ובה נכתב כי 'לאיתמר בן גביר אכפת יותר מסיקור תקשורתי מאשר לשמור על ממשלת הימין ושלמות הקואליציה. בממשלה פותרים בעיות יחד, ובניגוד לספינים שלו, הוא לא היחיד שאכפת לו מהנגב והגליל'.

לדברי כהן, "יש בי קצת שמחה, כי כל כך הרבה אנחנו מדברים על הנגב והגליל, על האנשים שחיים שם עם פערים אדירים, ואם מדינת ישראל מדברת על זה, אז אני מאושר".

עם זאת, הבהיר: "אני חושב שכדאי שכולם פה ייקחו אוויר כמה שיותר מהר ויתכנסו לתוך פתרונות, כי בסוף זה חייב לקרות. יש מנדט ברור, יש הזדמנות גדולה מאוד לפתח את הנגב והגליל, את כל התושבים שחיים בנגב והגליל, גם בדואים בנגב, וגם הערבים שחיים בגליל והיהודים, ויש פה הזדמנות פז. עדיף לא לריב, עדיף לפתור את הדברים".

"קצת מגזימים עם מה שקורה עם החרדים"

בהמשך התייחס לכספים הקואליציוניים שצפויים להגיע לסיעות החרדיות. "אני מאמין שכל נבחר ציבור כמעט, מלבד כמה שמוגדרים אצלי כגייס חמישי, באים ופועלים למען האוכלוסייה שלהם והדבר הזה הוא גם די מובן לי", טען. 

לדבריו, "לי, בתחושה האישית, כמי ששירת את מדינת ישראל רוב חייו, יש לי תחושה בימים האחרונים שקצת מגזימים עם מה שקורה עם החרדים. זה מתחיל כבר להריח בניחוחות לא נעימים ולא טובים".

עוד אמר: "אני חושב שדווקא אנחנו כאנשים ציוניים שנתנו המון בשביל העם הזה ולארץ הזו, חייבים כרגע ליצור חיץ, לעשות באמת גשר בין האנשים. אני לא חושב שמישהו יכול להתגייס בכוח, לא משנה מאיזה מגזר הוא. אפשר לעשות את הדברים בצורה הרבה יותר נעימה, יש פה ריחות לא טובים שעולים בימים האחרונים".

17/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris