למבוגרים בלבד
עם גדעון רייכר

"אחת המחלות השכיחות שאין להן תרופה קיימת"

אברהם דריזין, מנכ"ל נקסטייג', על מחלת הפיברומיאלגיה, החיפוש אחר תרופה בעזרת חומרים פסיכודליים משני תודעה ודרכי הטיפול הקיימות


חודש מאי הוא חודש המודעות של פיברומיאלגיה ובעקבות כך שוחח גדעון רייכר עם אברהם דריזין, מנכ"ל נקסטייג', חברה שמפתחת תרופות שמבוססות על תחום הפסיכודלי וחומרים משני תודעה, ששיתף על החיפוש אחר תרופה, דרכי הטיפול השונות הקיימות כיום ועל הסבל היום יומי שחווים הלוקים במחלה.

"פיברומיאלגיה היא אחת המחלות השכיחות שאין להם תרופה קיימת", סיפר אברהם ושיתף כי אין הסבר ברור לסיבות המובילות להתפתחותה. בהמשך, פירט על הסימפטומים וטען כי "היא גורמת לכאב בכל הגוף שתוקף גם בתקופות מסוימות בשנה, כאבים שמלווים אותך בצורה כרונית בצורה יום יומית".

על הפוטנציאל הגדול שבחומרים משני התודעה לטיפול במחלה, אמר: "בעשור האחרון עברו תמורה מאוד גדולה במחקר". עוד הוסיף כי "הם משפיעים בצורה גדולה מאוד על המוח, השפעה שיוצרת הזדמנות לטפל בבעיות שהמקור שלהן מוחי".

עוד סיפר אברהם על השכיחות של המחלה, על הצורך בטיפול, חשיבות האבחון שלה ורצון העז למצוא פתרון ותרופה למחלה. לדבריו, "אנחנו מאוד משתדלים ותמיד המטופל נמצא בראש מעיינינו".

19/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: אילוסטרציה אינגרם
Paris