בן כספית ואריה אלדד

"הסיפור פה הוא לא גלית גוטמן, אלא השיח הכללי"

ישי כהן ('כיכר השבת') הדף את המתקפה על החרדים: "רובם קורעים את עצמם כדי לפרנס את הבית ואז שומעים בתקשורת - אתם שודדים, פרזיטים ומוצצי דם"


מגישת הטלוויזיה גלית גוטמן התבטאה בחריפות נגד הציבור החרדי בתוכנית הבוקר ב'קשת 12' כשזעקה כי "כל החרדים האלה שמוצצים לנו את הדם" ועוררה בכך סערה. העיתונאי ישי כהן ('כיכר השבת') דן על כך עם אריה אלדד ובן כספית ב־103fm והגיב לדברים. 

"אני כל כך כאוב", אמר בפתח דבריו. "יש נתונים שאי אפשר להתווכח איתם. למעלה מ־80% מהנשים החרדיות עובדות. למעלה מ־50% מהגברים החרדים עובדים קשה מאוד כדי לפרנס את הבית שלהם. אז כן, יש 48% גברים חרדים שלומדים, אני מעריך את לימוד התורה ומבין שיש אנשים שלא מבינים את ערך לימוד התורה ולא מסכימים שצריכים לתקצב אברכים, אבל מכאן ועד האמירות של השבוע האחרון, ההכללה הזאת של הציבור החרדי - הפכנו אותנו למפלצות".

בהמשך, הוסיף: "הסיפור הוא לא גלית גוטמן, מחר היא תחזור לשדר וזה לא יעניין אף אחד - הסיפור פה הוא השיח הכללי". ופנה למגיש, בן כספית: "אני באמת יודע שאתה לא שונא את החרדים ואתה רק מודאג לכך שיצאו לשוק העבודה. אני מאמין שזה מגיע ממקום טוב בשונה מהאחרים שחושבים שזה מגיע ממקום של שנאה, אבל אתה באמת חושב שדרך השיח של הימים האחרונים תצליח לשכנע חרדי אחד לעזוב את הקולל ולצאת לשוק העבודה? הדבר הכי חשוב הוא לדעת לנהל שיח גם כשלא מסכימים".

לסיום, ציין: "אנחנו במדינה דמוקרטית וטוב שכך, אבל האם זאת הדרך? האם זאת השפה? הייתי בבני ברק והתביישתי. אתם יודעים איזה אמירות אמרו לי? ואז מזהים אותי ואומרים 'אה אתה ישי כהן, אתה עובד, זה בסדר'. אפילו לא ביקשו ממני סליחה. רוב הגברים עובדים. הנשים החרדיות עובדות יותר מכל מקום אחד בעולם. אי אפשר להתווכח עם נתונים, גם אם המספרים לא מספקים. העובדות אומרות שרוב החרדים קורעים את עצמם כדי לפרנס את הבית ואז שומעים בתקשורת שאומרים עליהם שהם שודדים, פרזיטים ומוצצים את הדם".

עריכה: דוד זבולוני 

21/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גלית גוטמן
גלית גוטמן  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris