בן כספית ואריה אלדד

"שריפת אסמים וחורבן הבית - פחות ממה שרה"מ עושה"

השר לשעבר אברהם (בייגה) שוחט תקף את התנהלות נתניהו על רקע תקציב המדינה: "זה כבר לא חוסר אחריות אלא הרס - אי אפשר לתאר את הטירוף בדבר"


בפעם העשירית ברציפות, החליט בנק ישראל להעלות את הריבית ברבע אחוז, זאת על רקע הדיונים הקדחתניים באשר לתקציב המדינה והמתיחות הרבה בין חברי הקואליציה. שר אוצר לשעבר אברהם (בייגה) שוחט שוחח עם גיא פלג ורוני בר־און והתייחס לדברים. 

"שריפת אסמים כזו לא ראיתי מעולם", פתח. "עברתי שישה תקציבים כשר אוצר, ממשלת רבין הייתה ממשלת מיעוט. היינו 56 חברי כנסת בלבד, 44 מהעבודה ו־12 ממרצ, זו הייתה הקואליציה. עבדתי מול החרדים, הערבים נתנו את אוסלו והחרדים נתנו את הצד הכלכלי. זה דבר קטסטרופלי מבחינת המשק הישראלי, זה לא רק שנותנים כסף שלא הולך לכבישים או למחקר ופיתוח, הוא הולך לאנטי. אתה מקבל אוכלוסייה בורה שלא יכולה לעבוד". 

בהמשך, הוסיף: "מה שהתקציב הזה עושה זה חורבן הבית. אי אפשר לתאר את הטירוף שעושים בדבר הזה. זה פשוט לא ייאמן. שום דבר לא עומד בפני הרצון לשמר את הקואליציה. זה כבר לא חוסר אחריות, זה הרס. שריפת אסמים וחורבן הבית - זה פחות ממה שנתניהו עושה". 

על עליית הריבית, אמר השר לשעבר שוחט: "אין ספק שצריך להעלות את הריבית כי האינפלציה עולה, את זה אנו רואים במדד האחרון. מה שהעלה את המחירים הוא העלאת מחירי המוצרים הבסיסיים אצלנו". 

עריכה: מיכל קדוש 

22/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אברהם (בייגה) שוחט
אברהם (בייגה) שוחט  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris