אודי סגל וענת דוידוב

"חושש שהממשלה תחזיק עוד זמן"

ח"כ זאב אלקין תקף את האופן בו נראה תקציב המדינה על רקע חילוקי הדעות הפנימיים בקואליציה: "ימשיכו לסחוט את רה"מ ולקבל ממנו מה שהם רוצים"


לאחר לא מעט משברים פנימיים בין חברי הקואליציה ובמהלך שיחות הפשרה בבית הנשיא בנושא הרפורמה במערכת המשפט, הערב (ג') עתיד לעלות תקציב המדינה להצבעה במליאת הכנסת. יו"ר סיעת המחנה הממלכתי חבר הכנסת זאב אלקין שוחח עם ענת דוידוב וגדעון אוקו והגיב לדברים. 

"עם כל הכבוד לשקט פוליטי בממשלה, תקציב מדינה לא יכול להפוך לתקציב קואליציה, וזה מה שקורה כאן", טען. "מה שהכי מקומם אותי - אתם לא רוצים לתת דברים חדשים, אבל איך אתם מסוגלים לבטל דברים קיימים? זה בדיוק דוגמה לסדר עדיפויות שבעיניי הוא פגום. אם אתה פוגע בקשישים הכי נזקקים שיש, מהם אתה לוקח את המעט שכבר סוכם לתת להם ומעביר סעיף סיוע לקשישים חרדים, זו בדיוק דוגמה לכך שהופכים תקציב מדינה לתקציב של מגזר".

עוד הוסיף כי "אני חושב שכל העברת תקציב מחזקת כל ממשלה, הממשלה הזו תמשיך להיות ממשלה מפולגת ומסוכסכת, אני חושש שהיא תחזיק עוד איזשהו זמן כי בסופו של דבר חולשתה היא חוזקה. אני לא מאמין שזה ייקח 4 או 3 שנים, אבל זה לא יקרה מחר בבוקר. הם ימשיכו לסחוט את נתניהו ולקבל ממנו מה שהם רוצים". 

בסיום, התייחס יו"ר סיעת המחנה הממלכתי לדרישת שר הכלכלה ניר ברקת מהממונה על התחרות מיכל כהן להתפטר מתפקידה: "אני לא יודע אם יש לו בכלל סמכות לעשות את זה. אני לא יודע מה היה השיח ביניהם והרקע, אין לי פה כלים להתערב, בעיקרון הממונה על התחרות צריך להיות גורם אוטונומי במשרד. מציע לכולם להתאזר בסבלנות". 

עריכה: מיכל קדוש 

23/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זאב אלקין
זאב אלקין  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris