אראל סג"ל

"הסעודים מנהלים טקטיקה על חשבון חולשתנו מול איראן"

צבי יחזקאלי ('חדשות 13') על המגעים בין ישראל לסעודיה: "יש פה מחיר - בסעודיה דורשים שנשלם לפלסטינים בצעדים על הקרקע"


אתמול (ב') פורסם כי בצל הדי הרפורמה במערכת המשפט והעברת תקציב המדינה, במהלך היממה האחרונה מקיימים ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ אלי כהן שיחות טלפון עם יורש העצר הסעודי, זאת במטרה להגיע להסכם בין המדינות. ראש הדסק לענייני ערבים צביקה יחזקאלי ('חדשות 13') הביא פרטים נוספים על הידיעה.

"יש תהליך שקורה מאז שהסעודים מתקרבים לאיראן, הם גם באים אלינו כדי להראות שלא אבדה תקוותם", טען. "האמריקנים חטפו גם הם את העוגה הזאת בפנים. סעודיה משחקת משחק שבא ואומר שלמרות שהיא מבינה שנכשלה בתימן במלחמה ושאיראן היא כוח עולה, היא צריכה להתרגל לתנאים החדשים ולכן יש פה תמרון". 

בהמשך, הדגיש: "יש פה מחיר. בשונה משלטון טראמפ, פה הסעודים דורשים שנשלם לפלסטינים בצעדים על הקרקע: הרשות הפלסטינית, ירושלים, אל אקצא, הבטחה שצה"ל לא ייכנס לתוך הערים. דברים שמשנים פה סדרי ביטחון פעם ראשונה שהסעודים דורשים הסדרי ביטחון. עכשיו הישראלים  צריכים להחליט מהם נותנים עבור שלום שלדעתי, בפועל, כבר קיים". 

בסיום השיחה, הבהיר יחזקאלי: "אנחנו לא מפענחים נכון את הטקטיקות של מנהיגי ערב, אצלנו הכל דיכוטומי, או מלחמה או שלום. הסעודים עושים טקטיקה על חשבון החולשה שלנו מול איראן". 

עריכה: מיכל קדוש 

23/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי יחזקאלי
צבי יחזקאלי  |  צילום: ראובן קסטרו/וואלה
Paris