אודי סגל וענת דוידוב

"אנחנו רואים איתותים מדאיגים מכיוון חיזבאללה"

ח"כ דני דנון על ההתפתחויות סביב המצב הביטחוני: "חיזבאללה בודק את הגבולות" • על התקציב: "סך הכול הוא אחראי ומדוד"


ראש אמ"ן אלוף אהרון חליוה הזהיר השבוע מכך ש'נסראללה קרוב לטעות שיכולה להוביל למלחמה גדולה', זה מתווסף לדבריו של הרמטכ"ל הרצי הלוי שטען כי "חיזבאללה חושב שהוא מבין איך אנחנו חושבים, וזה מביא אותו להעז ולאתגר אותנו איפה שהוא בטוח שזה לא יוביל למלחמה". חבר הכנסת דני דנון (הליכוד) שוחח על כך עם ענת דוידוב וניסים משעל ב־103fm.

"אנחנו רואים איתותים מדאיגים מכיוון חיזבאללה, כשהם מקדמים לגבול שלנו את כוח רדואן שנחשב מבחינתם איכותי מאוד, שהייעוד שלו זה לחדור לתוך ישראל ולחטוף אזרחים או חיילים, ולפני יומיים הם עשו תצוגת תכלית, הביאו כתבים והראו להם איך הם עושים את זה - אז זה איתות".

לדבריו, "זה לא סתם קורה בתזמון הזה, ולכן גם הדברים שנאמרו על ידי ראש אמ"ן והרמטכ"ל היו איתות חזרה לחזבאללה. זה לא אומר שמחר בבוקר פורצת מלחמה מלאה או חלקית, אבל זה אומר שבהחלט חיזבאללה כן בודק שוב את הגבולות איתנו".

"חושב שבסך הכול התקציב הזה הוא אחראי"

במהלך השיחה, התייחס דנון גם להעברת התקציב, ואמר: "אני חושב שבסך הכול התקציב הזה הוא אחראי ומדוד. אנחנו צריכים לעקוב אחרי מה שקורה במשקים, ובעתיד אולי כן לעשות שינויים, אבל בהחלט אני חושב שהתקציב הוא אחראי. בסופו של דבר, מבחינת ההכנסות וההוצאות, לא הייתה חריגה, מבחינת זה שבא הדרג המדיני ואמר 'אני רוצה להוציא יותר'".

הוא ציין: "הבטחנו לבוחרים גם טיפול ביוקר המחיה וגם בנושא הביטחון האישי, ואני חושב שבתקציב הזה יש מיליארדי שקלים שהולכים לנושא הזה".

איפה?
"במשרד לביטחון לאומי. השר לביטחון לאומי צריך להפסיק להתראיין ולהתחיל לעבוד. לקחת את המיליארדים האלו, להפוך אותם לתוכניות עבודה, לגייס שוטרים, לוחמי יס"מ, ולהחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל. עכשיו יש תקציבים לדברים האלו, הוא צריך לבצע את זה".

24/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris