בן כספית ואריה אלדד

"זה תקציב גרוע ותקציב רע והם יודעים את זה"

ח"כ מאיר כהן ביקר את הממשלה הנוכחית, וטען: "יש עלייה של 600% בכספים הקואליציוניים, הם לא ניתנו אלא לבסס שלטון רעוע של נתניהו"


בממשלה העבירו הלילה (ג') את תקציב המדינה לשנת 2023-2024, והמחלוקת נראה שנפתרה בין רה"מ נתניהו ושותפיו הקואליציוניים. הביקורת לא אחרה להגיע מטעם האופוזיציה, היושב ראש יאיר לפיד טען כי מדובר בתקציב המזיק וההרסני בתולדות המדינה. 

סביב העברת התקציב והנושאים הפוליטיים שעל הפרק שוחחו בן כספית ואריה אלדד עם שר הרווחה לשעבר, ח"כ מאיר כהן (יש עתיד). לדבריו, "הבעיה הגדולה של התקציב הזה, כל מי שאי פעם תכנן תקציב בחייו, בין אם אתה מנהל בית ספר או ראש עיר או ראש ארגון, אתה מסתכל על צרכי המקום. במקרה של מדינת ישראל אתה מסתכל על סדרי העדיפויות הלאומיים, וזו הבעיה הגדולה של התקציב הזה, הוא לא מסתכל ולא מתעסק ולכן זה תקציב גרוע ותקציב רע, והם יודעים את זה, רובם לפחות".

עוד אמר: "במקום להתעסק בסדרי העדיפויות הלאומיים של מדינת ישראל, התקציב מתעסק סביב שאלת ההישרדות וסביב השותפים הקואליציוניים וסביב הכספים הקואליציוניים. נכון תמיד היו כספים קואליציוניים, אבל יש כאן עלייה של 600%, הם לא ניתנו אלא לבסס שלטון רעוע של לצערי הגדול בנימין נתניהו. מה איכפת לו לקחת את הקופה הציבורית? אפשר לחשוב שזו הקופה הפרטית שלהם, אלה הכספים של כולנו, כספי מיסים של כולנו". 

על הרפורמה המשפטית אמר: "המחאה תתגבר והציבור יצא לרחובות כמו שהיה לפני, אם מגיע רה"מ ומפרק את הדברים האלה, הוא ימצא לידו לא רק אופוזיציה לוחמת, אלה מחאה לוחמת עם הרבה יותר אנשים ברחוב". 

24/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ מאיר כהן
ח"כ מאיר כהן  |  צילום: פלאש90
Paris