ביידן נגד האנטישמיות

נשיא ארה"ב הציג את תוכניתו למלחמה באנטישמיות הגואה ברחבי המדינה • קונסול ישראל בלוס אנג'לס לשעבר יקי דיין: "זה גם משרת אותו פוליטית"


בחמישי האחרון, הציג נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן את תוכניתו למאבק באנטישמיות הגואה ברחבי אמריקה, הכוללת בין היתר יותר מ־100 מהלכים למיגור התופעה. יקי דיין, לשעבר קונסול ישראל בלוס אנג'לס, התייחס לדברים.

"יהדות ארה"ב מונה כשני אחוז, וכמעט 63 אחוזים מאירועי השנאה והגזענות מופנים כלפי יהודים בארה"ב", הבהיר. "עם כל התדמית, ארה"ב לוקה באנטישמיות דורות אחורה. הנשיא ביידן העביר את הדבר הזה, הוא כולל ארבעה שלבים, תקציבים, אכיפה, לימוד. זה גם משרת אותו פוליטית כי אנו עומדים בפני מסע הבחירות, ויהדות ארה"ב היא חלק מאוד חשוב ממסע הבחירות במיוחד אצל הדמוקרטים. יותר מ־70 אחוז בוחרים בדמוקרטים". 

על סוגיית הפטור מוויזה, אמר: "התקווה היא שכבר בתחילת אוקטובר הישראלים יהיו פטורים מוויזה. יש שתי בעיות: הפלסטינים שנוסעים עם דרכון אמריקני וצריך להיות להם חופש תנועה גם בישראל ולטוס באופן חופשי ללא ויזה לארה"ב. בנוסף, מדובר באזרחים אמריקנים שנוסעים דרכון כפול שהוא איראני, עיראקי או לבנוני. בטוח שאם לא הייתה מתיחות בין ביידן לנתניהו, אני מניח שגם זה היה מאחורינו".

בסיום, התייחס דיין, הקונסול בלוס אנג'לס לשעבר, להסכם תקרת החוב שייחתם בקרוב במדינה, והדגיש: "להסכם שעתיד לעלות את תקרת החוב של ארצות הברית, והבהיר: "זה עדיין לא שלם, וצריך לעבור חקיקה בבית הנבחרים והסנאט. זה מונע את שיתוק הממשל. זו בשורה חשובה גם לעולם וגם לארה"ב". 

עריכה: מיכל קדוש 

28/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ג'ו ביידן בעת ביקורו בישראל. למצולם אין קשר לנאמר
ג'ו ביידן בעת ביקורו בישראל. למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: שריה דיאמנט/פלאש90
Paris