איריס קול

"לפעמים קשה לשמוע את הקול הפנימי"

הזמרת יובל דיין השיקה שיר חדש - 'תישארי את' • על ההחלטה לחזור ליצירת אלבום חדש: "אני יוצרת הרבה יותר טוב כשאני בתוך מסגרת של אולפן"


הזמרת יובל דיין, שהתחילה את דרכה בתוכנית 'דה ווייס' ומאז כבשה לא מעט פסגות והמון לבבות של מדינת ישראל, השיקה סינגל חדש. השיר 'תישארי את' הוא הראשון מתוך אלבום רביעי חדש ומרגש. בשיחה עם איריס קול ב־103fm, המוזיקאית סיפרה בהתרגשות על העבודה השיר והאלבום שבדרך. 

"אני חושבת שמאוד קשה להישאר אנחנו", טענה. "לפני שבוע שמענו על ילדה ששמה קץ לחייה בגלל חרם, כל כך רצתה להשתנות בשביל החברה. זו דוגמה אחת קטנה, אבל אנחנו באמת חיים בעולם שלפעמים קשה לשמוע את הקול הפנימי".

על ההחלטה להוציא אלבום, אחרי שלל סינגלים יחידים, סיפרה: "אני מרגישה שההחלטה לעבוד על אלבום הייתה מאוד יקרת ערך בשבילי. יצאתי למסע של נדודים וכל מיני סינגלים ומפיקים שונים והרגשתי איך זה משפיע עליי ועל הכתיבה. בוודאות אני יוצרת הרבה יותר טוב כשאני בתוך מסגרת של אולפן, אני ממש חייבת את זה". 

היא שיתפה: "את שמה לב על איזה נושאים את כותבת ועל מה את מדברת, ולא הכול נע סביב אותו הדבר. את רוצה לבטא את כל הצדדים באישיות שלך וכשיש בן אדם, מפיק מוזיקלי ובייחוד כמו פטריק סבג, שאנחנו מכירים כל כך טוב מגיל 19, אני בת 28 עכשיו. בגיל 19, באלבום הראשון, הוא התקשר למיכל המנהלת שלי והוא אמר לה 'היא אמן יוצר, היא תחזור בתשובה, היא תגנוז אלבומים, צריך איתה סבלנות'. הוא ידע ממש לנבא את העתיד".

"היה לי מאוד חשוב להביא את עצמי למקום מאוד קרוב ואפילו שמוכן להיות פגיע"

"אני טוענת שזה תמיד היה בתוכי ומשהו בפרסום האיץ את החלקיקים", אמרה על תהליך החזרה בתשובה. "נולדים עם זה, זה לא משהו שאפשר להשתחרר ממנו. וזהו, יש לנו חיבור ממש טוב. באולפן לא פתחנו את המיקרופון בכלל, רק היינו מדברים. באלבום היה לי מאוד חשוב להביא את עצמי למקום מאוד קרוב ואפילו שמוכן להיות פגיע". 

בהמשך, איריס תהתה כיצד היא מצליחה לשמור על עצמה לאורך קריירה של כמעט עשור. "לכל אחד יש את הנתיב שלו, את המסע שלו, את הקהל שלו ואת הדרך שלו", ציינה תחילה. זה לחץ אדיר, צריך פשוט להקשיב פנימה, זה לא פשוט. אבל המרדף הזה משאיר אותך הרבה פעמים חסר. גם הרצון הזה למצוא חן כל הזמן, יש לזה מחיר נפשי שהוא מאוד כבד בעיניי".

היא הסבירה: "אני מאוד בשיח עם המקום הזה, אני מלווה במשפחה, בצוות מדהים ובאנשי מקצוע מתאימים. בסופו של דבר יש לנו הרבה יכולת לנתב את הקריירה שלנו כאומנים, אז אתה גם עושה את הבחירות איזה דברים אתה עושה ואיזה דברים אתה לא עושה. ותמיד המקום הזה של הבית, השורשיות, שלא משנה כמה הופעתי במהלך השבוע אני ביום שישי עושה כלים, זה האיזון הזה שהוא מאוד חשוב בעיניי". 

האזינו לשיר החדש - תישארי את >>

עריכה: נויה חסון 

28/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יובל דיין
יובל דיין  |  צילום מסך: מתוך הקליפ שמופיע בעמוד היוטיוב הרשמי שלה
Paris