בן כספית ואריה אלדד

"עד לרגע זה אני חברה בוועדה לבחירת שופטים"

ח"כ אפרת רייטן על המחלוקת באופוזיציה באשר לנציג לוועדה למינוי שופטים • וגם: התייחסה לביקורת שנשמעת כלפי יו"ר מפלגתה מרב מיכאלי


חברת הכנסת אפרת רייטן (העבודה) הגיבה בשיחה עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm למחלוקת באופוזיציה באשר לבחירת נציג הוועדה למינוי שופטים, כאשר היא הציגה את עצמה כאחת מהמועמדות לתפקיד.

"שנה שעברה, הייתי חברה בוועדה לבחירת שופטים. האמת, שעד לרגע זה אני חברה בוועדה לבחירת שופטים, כי הרי האריכו את התקנון. נבחרתי כמועמדת היחידה שהקואליציה בחרה בוועדה לבחירת שופטים", הסבירה. 

עוד אמרה: "אתם זוכרים, מרב מיכאלי התעקשה בהסכמים הקואליציוניים לקבל את החברות בוועדה ולקבל את ראשות ועדת החוקה. שני תפקידים, שהיום, נוכח מה שקורה, אפשר להבין למה זה היה כל כך חשוב להילחם עליהם ולכהן בתפקידים האלה. כשאני נבחרתי, היו לנו בקואליציה 61, והפלא ופלא קיבלתי 67 קולות".

היא ציינה כי "בשנה וחצי שכיהנתי בוועדה, וזו באמת הייתה עבודה מאוד מורכבת, לכהן בוועדה שצריך להגיע הסכמות - הייתי צריכה לייצג את הקואליציה ההטרוגנית מאוד שהיינו בה שנה שעברה, גם לגלות מומחיות, גם לגלות הבנה בפוליטיקה, גם לרכוש שם את הניסיון, גם בוועדות המשנה, גם לדעת לדבר עם שמחה רוטמן ולסיים את הקדנציה ידידה שלו, למרות המחלוקות הגדולות שהיו בינינו".

את ידידה של רוטמן?
"כן. בסוף יש את היחסים הבין אישיים. אני כועסת עליו הרבה מאוד, והוא גם לא פעם זרק אותי מהוועדה שלו ורבנו וצעקנו. אבל מצד שני, יש רגעים אחרים בכנסת שבהם אתה פשוט רק בן אדם לבן אדם. למרות שהיינו, ואנחנו עדיין לחלוטין משני צידי המתרס, אני חושבת שאין בינינו כמעט דבר שאנחנו יכולים להסכים עליו, יש לנו שיחות ארוכות מאוד ובסוף שנינו יוצאים מיואשים, כי אנחנו מנסים לשכנע ומנסים להסביר ולקרב, ובסוף יוצאים מיואשים, אבל זה המצב".

בסוף, אתם באופוזיציה, צריכים להגיע להסכמה ולהשיג את ההישגים המועטים שאתם אמורים להשיג.
"בשנה שעברה הייתה מועמדת אחת מהקואליציה ושניים מהאופוזיציה. מי היה? הייתה נציגת הליכוד אורלי לוי עם 30 מנדטים, ורוטמן עם חמישה מנדטים, ומי נבחר? דווקא לא הנציג של המפלגה הגדולה, דווקא שמחה רוטמן. אין פה באמת פיצול קולות".

בהמשך התייחסה לקריאות במפלגה להדחת יו"ר המפלגה מרב מיכאלי מתפקידה. "אני לא רואה פה הדחה על הפרק. אני מגיעה לכל המחאות ורואה את החרדות ואת הכאב", אמרה, והוסיפה: "אני גם רואה את הסקרים ודואגת מהם, אני רק חושבת שהיום, הדחה לא תשרת כאן אף אחד, לא כשמחר לא מתקיימות הבחירות. אני מעדיפה לנסות ולעשות איזושהי יציבות".

29/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ אפרת רייטן
ח"כ אפרת רייטן  |  צילום: דני שם טוב/דוברות הכנסת
Paris