בן כספית ואריה אלדד

"המאבק הוא לא בתוך האופוזיציה"

ח"כ קארין אלהרר על המחלוקת בין מפלגות המחנה באשר לנציגות בוועדה לבחירת שופטים: "יש לי את היכולת להיות חברה נאמנה למחנה הליברלי"


הדיונים בבית הנשיא בנושא הרפורמה המשפטית נמשכים. בתוך כך, מחלוקת פרצה בקרב האופוזיציה באשר לנציג בוועדה למינוי שופטים, שצפויים להיבחר ב־14 יוני. ח"כ קארין אלהרר, אחת מהמועמדות של האופוזיציה, שוחחה על כך עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm.

"בעיניי, המאבק הוא לא בתוך האופוזיציה. היא צריכה להיות מאוחדת בעניין הזה. המאבק שלנו, המחנה הליברלי, הוא אל מול אלה שמנסים להחליש את הדמוקרטיה, אל מול אלה שמנסים לשנות את הוועדה למינוי שופטים, אל מול אלה שרוצים מינויים פוליטיים. לכן אני לא מתכוונת לנהל ויכוח כזה אל מול חבריי באופוזיציה", אמרה.

"יש עתיד היא המפלגה הגדולה באופוזיציה. יאיר לפיד הוא ראש האופוזיציה, הוא הציע את שמי כמועמדת בישיבת סיעה לפני שלושה שבועות. לא שמעתי מאז שום דבר", הוסיפה, "אני יודעת להגיד לכם שהיו שיחות עם כל חלקי המערכת הפוליטית באופוזיציה. אני נמצאת במערכת הפוליטית עשר שנים. יש לי השכלה משפטית, מכירה היטב את מערכת המשפט, הייתי שרה בממשלה, אני חברת ועדת חוקה בפעם השנייה. אני חושבת שיש לי את היכולת להיות חברה נאמנה למחנה הליברלי".

עוד אמרה: "אני מאוד מקווה שכל האופוזיציה, לפחות אלה שקוראים תיגר, יחשבו שבאמת בינינו זה לא הסיפור. הסיפור הגדול הוא מול המחנה השני, מול מי שרוצה לפרק את המוסכמות הקיימות בחברה הישראלית, מול מי שרוצה שופטים מטעם ולא שופטים מקצועיים, מערכת משפט עצמאית ובלתי תלויה".

בני גנץ אמר שאם הקואליציה תעמיד שני מועמדים לוועדה למינוי שופטים, במחנה הממלכתי יפרשו מהמו"מ. האם אתם שותפים לזה?
"כן, זה קו שאנחנו מציגים. בסוף, המחנה הממלכתי ויש עתיד יושבים ביחד ועמדתנו זהה. הוועדה למינוי שופטים היא קו אדום. אנחנו רוצים שהוועדה למינוי שופטים תישאר כמו שהיא".

29/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ קארין אלהרר
ח"כ קארין אלהרר  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris