אודי סגל וענת דוידוב

"בשעה שנפטר, הרב החל לכתוב את השיעור של הערב"

ישי כהן ('כיכר השבת') על מותו של הרב גרשון אדלשטיין, שהותיר חלל בקרב רבים במגזר החרדי הליטאי, ובכלל: "קשה מאוד לדעת איך ייראה היום שאחרי"


אתמול (ג') הלך לעולמו הרב גרשון אדלשטיין ז"ל בן ה־100, שהיה אחד המנהיגים הוותיקים והמוערכים ביותר בקרב החברה החרדית הליטאית, והיווה אבן דרך משמעותית בצביונה. ישי כהן ('כיכר השבת') שוחח עם ענת דוידוב וגיא פלג, וסיפר עליו. 

"מדובר בציבור הליטאי והחסידי, מתוכם חלק לומדים במוסדות הפטור, בעוד הספרדים לומדים עם תקני משרד החינוך ועם פיקוח מלא. הייתה לרב התעקשות חד משמעית שלא תהיה התערבות חיצונית בפיקוח על התכנים. בש"ס יש פיקוח מלא של משרד החינוך, הוא לא הסכים שזה יקרה בתוך מוסדותיו. אפשר לחלוק על השיטה הזו. הרב היה נגד הכנסת 100 אחוז לימודי  ליבה למוסדות החרדים". 

עוד הוסיף, כי: "מה שהיה הוא לא מה שיהיה, כי הרב היה שריד אחרון לדור דעה של הדור ההוא של לפני מאה שנה, ולכן יהיה קשה להיכנס לנעליו. תהיה הנהגה רוחנית, באיזו שיטה? ימים יגידו. קשה מאוד לדעת איך ייראה היום שאחרי. יממה לפני שהסתלק, הוא עוד מסר שיעור במחלקת טיפול נמרץ, ובשעה שנפטר החל לכתוב את השיעור של הערב, ובאמצע ליבו נדם". 

עריכה: מיכל קדוש 

31/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הרב גרשון אדלשטיין ז"ל
הרב גרשון אדלשטיין ז"ל  |  צילום: יעקב נעמי/פלאש90
Paris