זהבי עצבני
עם נתן זהבי

"אין מורים במדינת ישראל"

חיים לוינסון הבהיר מה הסיבה לדבריו למצב הנוכחי: "כל מי שדאג במשך השנים להגדלת שכר המורים הוצג כבוזז הקופה הציבורית"


בפתח התוכנית, התייחס חיים לוינסון למחסור במורים. "אחד הדברים שהתקשורת לא עוסקת בהם, כי אנחנו עסוקים כל היום ברכילויות האלה של 'מה יריב לוין אמר' - אין מורים במדינת ישראל וזו תופעה שנמשכת כבר שנים רבות", טען. 

עוד אמר: "אני חייב להגיד, תמיד אומרים 'אתה מדבר רק נגד הממשלה הזאת', לא, אלה כל הממשלות. כל מי שיש לו ילדים בבתי הספר יודע שיש מקצועות שאין בהם מורים, מתמטיקה, אנגלית, מקצועות ריאליים. אז מורידים שעות, שמים בכיתה אנשים שאין להם את ההכשרה המתאימה לכך, וכן הלאה". 

הוא תהה: "למה אין מורים במדינת ישראל? חלק מהעניין הזה, זה שבעבר ההוראה היה מקצוע נשי, עם המהפכה הפמינסטית שנשים הפכו להיות הרבה יותר קרייריסטיות, אז הם יצאו מ'מקצועות קלאסיים' כמו אחיות והוראה וחלקן הפכו להיות רופאות, ונשים לא היו רק מורות".

המשיך וסיפר: "עוד שינוי שנעשה פה ב־30 שנה האחרונות, ואני חושב שיש לו קשר ישיר (למצב המורים) - המלחמה שהוכרזה כאן על ידי הימין בישראל על ועדי העובדים וההצגה המתמשכת והשיטתית של כל מי שדאג במשך השנים להגדלת שכר המורים כבוזז הקופה הציבורית. אין אנשים שבוזו במדינת ישראל יותר מרן ארז, יו"ר ארגון המורים העל יסודי ויפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים, שמה היה חטאם? שהם דואגים לעובדי ההוראה". 

לדבריו, "הם דואגים כנראה לעובדי ההוראה, כי משרד האוצר ומשרד החינוך לא דואגים לעובדי ההוראה".

01/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חיים לוינסון
חיים לוינסון  |  צילום: 103fm
Paris