רבקה מיכאלי

"עזבתי את עולם הפנסים ועברתי לקדמת הבמה"

אחרי שנים מאחורי הקלעים ועבודה לצד האמנים הגדולים ביותר, הזמר אילן דמתי החליט להוציא אלבום סולו - 'תמונות מהחיים', אותו כתב על סיפור חייו


אילן דמתי הוא זמר ישראלי. ידוע כחבר בהרכב המוזיקלי 'הפרויקט של עידן רייכל', בביצוע השירים 'שובי אל ביתי' ו'רוב השעות'. כעת הוא מוציא אלבום סולו חדש ומיוחד במינו - 'תמונות מהחיים', בו הוא כתב את כל השירים. בשיחה עם רבקה מיכאלי ב־103fm, הוא סיפר על העבודה בתוך הפרויקט ועל התחושות לקראת הוצאת האלבום. 

תחילה, הוא חשף על החיים לצד הורים חירשים לחלוטין: "לימים יש אפילו קושי, ההורים נורא רוצים שהילד יהיה חירש כדי שתהיה את הקרבה הזאת. הקהילה השומעת לא משתמשת בשפת הסימנים ולא משתפת אותם. מאז שנולדתי, כל מילה שהם דיברו בעברית הייתה מלווה בסימן, וככה למדתי לדבר את השפה".

את השיר הראשון באלבום - 'עולם של במה', בחר ללוות בקליפ מיוחד עם אמנון, דודו הרקדן החירש: "השיר הזה בעצם מלווה אותי מהתקופה של אחרי הצבא".

בהמשך, חשף את העומד מאחורי השיר 'אני ואת', על בתו הראשונה - אורי: "היא הבת שלי הקטנה, ובכל הלילות האלה שהייתי איתה כשהייתה תינוקת, היה לי משעמם להשאיר את שיר הערש בטון אחד, אז הפכתי את זה לשיר".

בנוסף, דמתי השמיע את השיר 'פנסים' מתוך האלבום, והצהיר: "זה הסיפור השני שלי, אני הייתי תאורן 14 שנים עד שעידן (רייכל) אמר לי 'בוא תשיר ותצטרף'. גדלנו ביחד לתוך הביצה המוזיקלית של אזור השרון. תמיד המשכתי עם המוזיקה וליוויתי את כל גיבורי התרבות שלנו ונהניתי מכל אחד. בסוף, גם עידן רייכל נזכר בי וקרא לי לחזור אליו. עזבתי את העולם הזה של הפנסים ועברתי לקדמת הבמה. השיר הזה הוא שיר נושא מתוך סרט דוקומנטרי שהשתתפתי בו, על אותם אנשים שעובדים מאחורי הקלעים ורוצים לעבור לקדמת הבמה". 

02/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום: מתוך עמוד היוטיוב של אילן דמתי
Paris