ינון מגל ובן כספית

'מלחמת ששת הימין'? תלוי מי אומר

מגל נזכר במלחמה ומעד בלשונו • בן: "גם את זה לקחתם לימין?" • מגל השמיע פקודת קרב מאז, וקבע: "כשהפקודות היו 'יהי השם עימכם' הניצחון היה חדמ"ש"


ינון מגל ובן כספית פתחו באירוע שבו נכח כספית. בן ציין: "הנחיתי אירוע בהתנדבות במרכז 'נא לגעת' ביפו, למען עיוורים. זה היה ערב למען איציק חנונה, עיוור לגמרי וחירש לגמרי. הוא גר בהוסטל עם עוד עשרה כמוהו. אתמול הוקרן סרט עליו, שהבמאי גם התעוור בעצמו". לדברי כספית אתמול (ג') חל יום ה'בליינד דיי', ובמרכז 'נא לגעת' מציינים זאת בשבוע של אירועים.

מגל ביקש לציין 56 שנה למלחמת ששת הימים, ומעד בלשונו כשכינה אותה 'מלחמת ששת הימין'. כספית בתגובה: "גם את זה לקחתם לימין?"

בהמשך השמיע מגל את פקודת הקרב של אלוף פיקוד דרום דאז שייקה גביש, שחתם אותה במילים 'יהי השם עימכם': "היום היו אומרים שזו הדתה משיחית בצה"ל. השורה התחתונה היא שכשפקודת הקרב היו 'יהי השם עימכם' הניצחון היה חד משמעי".

"הכול מבולבל, כל האירוע לא קוהרנטי"

בהמשך התייחסו השניים להפגנה של מתנגדי הרפורמה המשפטית מול ביתו של ראש האופוזיציה יאיר לפיד, בדרישה שיעזוב את שיחות המשא ומתן בבית הנשיא. מגל טען: "הכול מבולבל, כל האירוע לא קוהרנטי. כל רגע זה סיפור אחר. אתמול כבר הגענו לזה שזאב רז מדבר על זה שהבעיה ברפורמה היא על התקציבים בחינוך". 

עוד אמר מגל: "עד היום אין אף כתב אישום לחצי שנה של מחאה שחסמו פה כבישים, כולל את איילון לבוקר, צהריים וערב. אף כתב אישום. אבל שם? (בתקופת ההתנתקות) היו מאות כתבי אישום. 700 כתבי אישום". 

כספית השיב: "המחאה הזאת, מרוב שאתה חושב שהיא מבולבלת, היא מאוד מאוד מסודרת ויעילה וממשיכים בכל מקום... אפילו סילמן שיצאה להפלגה, מצאה חצי שייטת 13 עליה. רוטמן אתמול חטף ממישהי בכנס שבו סגנית נשיא ארה"ב שוב תקעה אצבע בעין של ממשלת המופרעים שלנו".

עוד אמר: "אגב, אנחנו יודעים, אסור לחסום כבישים, ובהפגנות חוסמים כבישים. אגב, גם ב'הפגנת המיליון' שלכם חסמו כבישים. המשטרה מכילה את זה לפי מה שקורה בשטח, לפי כמה זה מסודר, כמה זה מסוכן, האם יש הידברות. האם אנחנו יודעים שזה לרבע שעה או לכל היום וכו'".

07/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צנחנים בכותל
צנחנים בכותל  |  צילום: דוד רובינגר/לשכת העיתונות הממשלתית
Paris