דידי לוקאלי
עם דידי הררי

בוא תגיד כן ונתחתן עכשיו

אחרי שהשניים נפגשו ברוקדים עם כוכבים, נרקמה חברות מופלאה שהביאה את לי בירן להתארח באולפן של דידי לשתף בחוויות, בשיר החדש ובסודות הכמוסים


על רקע עליית התוכנית 'רוקדים עם כוכבים', בה מתחרה גם דידי בעצמו, הזמר והיוצר לי בירן החליט להשיק שיר ראשון מתוך אלבום חדש. לכבוד הטייטל החדש כרקדן והחברות הנפלאה שנרקמה בינו לבין השדרן, בירן הגיע לאולפן 103fm על מנת לשוחח עם דידי והרון על כל החוויות מאחורי הקלעים, על העבודה, על האלבום החדש וחשפו כמה סודות שלא ידעתם.

בפתח השיחה, הוא שיתף בקשר המיוחד שנוצר עם דידי: "שיחות הנפש שלנו במסדרונות, רק בשביל זה היה שווה לבוא ל'רוקדים עם כוכבים'. אתה ואני חווינו משהו שזר לא יבין". השדרן הסכים, ושיתף: "לי ואני מכירים שנים לאורך ההיסטוריה של המוזיקה שלו, אבל לא יצא לנו לדבר הרבה שיחות עומק. וב'רוקדים עם כוכבים' יוצא לנו הרבה זמן להיות ביחד ולדבר, ואני מוכרח לומר - התאהבתי בך מחדש, אתה בן אדם נדיר, וכשראיתי את המשפחה שלך בכלל התאהבתי".

בהמשך, כמיטב המסורת, השלושה דנו על המתיחה שעשו הרון הרון והמפיקה מאירה פרץ על לי בירן לפני שהגיע לשידור. האם גם הוא נפל ברשת? "הרון, אתה חייב לי חמש דקות מהחיים, אני רוצה אותן בחזרה", הצהיר הזמר.

"אין מה שמרגש אותי יותר מהאמת"

בהמשך סיפר על האלבום החדש: "זה האלבום הכי אישי שלי עד היום, כי שהזמן עובר ואנחנו מתבגרים, השאלות שאתה שואל את עצמך משתנות. אז אני חושב שהגעתי למין נגלה של שאלות מאוד מעניינות. אני מרגיש שמגיל 17 אני מנסה לגעת באמת, כי אין מה שמרגש אותי יותר מהאמת. אני חושב שאני לא משקר כמעט בכלל".

על השיר החדש - 'כשמתקרבים', אמר: "זה שיר שהוא מאוד מיוחד בעיניי, מאחורי כל שיר יש סיפור, אני יכול להגיד שאת השיר הזה ספציפית שלחתי לפאר טסי ואיתן דרמון והם אמרו לי 'את זה אתה מוציא, זה השיר'. כשפגשתי אותם פעם שנייה הם שרו לי את השיר, הם לא שכחו אותו. פעם ראשונה שאני שר בלשון נקבה, יש פה איזו חזרה של כלים, לא עכשיו לשמוע את המכונות אלא באמת לשמוע את האנשים".

הרון הרון מנה בפני לי את שלל שמות החיבה של הזמר, עד שהגיע לשם 'ליקלוק', ולי חשף: "מי שתפס אותי עם השם הזה הוא המצחיק האובססיבי אסי ישראלוף, במשך כל הפסטיגל הוא קרא לי ככה". בנוסף, לי חשף סוד מיוחד: "כשהייתי קטן פחדתי מהחושך - הדמיון שלי התחיל לעבוד בחושך, הייתי מדמיין מפלצות. אולי זה בגלל שאני כל הזמן מחפש את האור, נראה לי שזה קשור".

לאחר מכן, לי ביצע בלייב את השיר 'תגידי כן', אמר לו דידי: "אני רואה אותך רוקד תוך כדי השיר ואני מבין שבאת עם ניסיון ל'רוקדים עם כוכבים'", בתגובה, הזמר השיב: "אני חושב שזה פתח לי צ'אקרה, אני מוזג מים עם פוינט".

לבסוף, חשף את השלישייה שחושב שתגיע לגמר: "אני חושב שעדי חבשוש, חברתי הטובה, רוקדת מדהים. אני לא אגיד אותי, אבל אני מאוד רוצה להגיע לשם".

07/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דידי הררי ולי בירן
דידי הררי ולי בירן  |  צילום: דוד זבולוני/103fm
Paris