סיון כהן

"המסקנות הפתיעו אותי מאוד, הסכומים נורא גבוהים"

דפנה ליאל ('חדשות 12') על מענקי הפרישה לח"כים גם אם יכהנו רק מספר חודשים: "העלאה משמעותית בתקופה לא פשוטה לאזרחים שממתמודדים עם יוקר המחיה"


המלצה להצעת חוק חדשה תעלה בקרוב במליאה: חברי כנסת שכיהנו חודשים בודדים יזכו למענקי פרישה של עשרות אלפי שקלים. את הסיפור חשפה הכתבת הפוליטית של 'חדשות 12' דפנה ליאל ששוחחה עם סיון כהן ושיתפה בפרטי ההמלצה של הוועדה הציבורית לשכר השרים. 

לדבריה: "סבבי הבחירות התוכפים יצרו לחברי כנסת כאבי ראש, הם גילו שהם לא מקבלים מענק פרישה, שאותו מקבלים רק אחרי שנתיים. התחילו להגיע תלונות לוועדה הציבורית שבוחנת את העניין, והם פרסמו את מסקנותיה שהפתיעו אותי מאוד, הסכומים נורא גבוהים. מה שעוד יותר נורא שגרם לי להרים גבה, זה למה גם לחברי כנסת ותיקים העלו את מענקי הפרישה בכאלה סכומים - חברי כנסת שכיהנו שנה וחצי מקבלים חמישים אלף שקלים, העלאה משמעותית לחברי הכנסת בתקופה לא פשוטה לאזרחים שמתמודדים עם יוקר מחיה שעולה". 

על האפשרות שעוצמה יהודית תפרוש מהממשלה על ידי העומד בראשה השר בן גביר: "זה נכון שהוא גרם להם כמה התקפי לב, אבל הם לא נערכים לפרישה של בן גביר. הוא לא מגיע להצבעות, הוא עושה שרירים, והיו רגעים שבדקו דופק, האם הסיעה איתו או נגדו מה עושים במקרה כזה. מאז בן גביר לקח צעד אחורה, בגלל שאני חושבת שהוא הבין שהדבר הזה לא בר קיימא. הוא לקח מכל הדבר הזה צעד אחורה, ולכן בליכוד פחות עוסקים בזה כרגע. זו הייתה סוג של בדיקת דופק שעושים כל הזמן - הקואליציה לא מתפרקת היא חזקה ואיתנה מתמיד". 

08/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


כנסת ישראל - צילום ארכיון
כנסת ישראל - צילום ארכיון  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris