מילים ולחן

במעוף האהבה

דודי פטימר מקדיש את הפרק ליוצרת, הזמרת והאמנית צביה בר (אברבנאל) שגם מתארחת ומספרת על ההצלחה המסחררת בארץ ובחו"ל • בלעדי לאתר ולישומון 103fm


מילים ולחן - עם דודי פטימר

צביה בר (אברבנאל) היא מוזיקאית ואמנית רב־תחומית פורצת דרך. היא הייתה הראשונה לשלב בין ג'אז לשירה תימנית באלמנטים של פופ-רוק בשנות ה־60 כשזה היה חדש ומרענן.

היא כבשה את הוליווד בסערה: הקליטה דואט עם אנדי וויליאמס והתארחה בתוכניותיו, זכתה לגילויי הערצה ושיתופי פעולה מצד סמי דייויס ג'וניור, רוק הדסון ודונובן; זכתה לתכנית משל עצמה בטלוויזיה האמריקנית; ונחשבה לאחד מסמלי הפולקלור הישראלים הבולטים בארה"ב בסיקסטיז; היא הייתה אחת הכוכבות הבולטות של תיאטרון המחול 'ענבל' של שרה לוי תנאי; ועם שובה לארץ בסוף הסיקסטיז הביאה את ההשפעות המוזיקליות הרבות שלה לתרבות המקומית (ואגב, הייתה הראשונה שנתנה לשלמה ארצי הצעיר במה אזרחית להופיע בה).

למרות שברדיו לא הרבו לשדר את שיריה של בר, היא זוכה בשנים האחרונות להצלחה מסחררת בארץ ובחו"ל דרך תקליטיה ושיריה משנות ה־60 שמתגלים בידי דור צעיר של חובבי מוזיקה ותקליטים ומעבר להיותה יקירת העיר חולון, מאז ומתמיד ממשיכה להופיע, ליצור, לעבוד ולגעת באומנותה בכל לבב.

דודי פטימר, מעריץ ותיק של צביה וידידה משכבר הימים, החליט להקדיש לה ולפועלה המוזיקלי את הפרק הנוכחי של 'מילים ולחן' ואף לארח אותה בו לחצי שעה של שיחה מרתקת על עשייתה ופועלה בארץ ובחו"ל.

הפודקאסט 'מילים ולחן' לוקח אותנו למסע בעקבות התופעות, הסיפורים, השירים והאמנים שעיצבו את הפסקול הישראלי לאורך שנותיו. דודי פטימר הוא עיתונאי וחוקר מוזיקה, יוזם פרויקט תיעוד המוזיקה הישראלית דודיפדיה.

לכל הפרקים של הפודקאסט לחצו כאן.

13/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צביה בר (אברבנל)
צביה בר (אברבנל)  |  צילום: באדיבות המצולמת
Paris