בן כספית ואריה אלדד

"המגזר מדמם - מבקש 'הצילו' ואף אחד לא עונה"

ראש העיר לוד יאיר רביבו הכריז על הסכם 'הודנה' בתיווכו בין שתי משפחות מסוכסכות בעיר • מוחמד אבו שריקי, חבר מועצת העיר לוד, הגיב


ראש העיר לוד יאיר רביבו תיווך לגבי הסכם 'הודנה' בין שתי משפחות מסוכסכות בעיר. מוחמד אבו שריקי, חבר מועצת העיר לוד, שוחח על כך עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm. 

"אם המשטרה לא מסכימה, אני רוצה כחבר מועצה ונציג אוכלוסייה בלוד שישמיעו לנו מה הפתרונות שלהם", אמר אבו שריקי, והוסיף: "המשפחה הזאת פנתה לראש העיר שיתערב כדי למנוע ירי ורצח וכל מיני דברים כאלה".

לדבריו, "מאחר וראש העיר הוא של כולם, הוא נענה לבקשה. המשפחה גם הזמינה אותי למפגש הזה. ראש העיר הזמין ללשכה נציגים משני הפלגים וכולם הגיעו, ביניהם היה שייח אחד שהוא מהמשפחה. העלינו כמה נקודות שיתחייבו וישמרו על ה'הודנה' במשך שלושה שבועות". 

"אנחנו כמגזר הערבי שבאופן כללי מדמם, מבקש 'הצילו' ואף אחד לא עונה - לא ראש הממשלה, לא משטרה, לא מפקד מחוז, לא מפקד מרחב, לא שב"כ, לא כלום. מה לעשות? אנחנו כמו בן אדם רזה שעומד לטבוע ומבקש מישהו שיציל אותו", הוסיף. 

עוד אמר: "אנחנו מבקשים מאנשי החוק להתערב בשביל לשים קץ לאלימות, לפשיעה, לרצח. ראש העיר ואני לא יכולים להתערב למשטרה מה לעשות. רוצים לעשות חיפוש? בבקשה".

"איפה המשטרה? למה לא נעצרו אנשים?"

לטענתו, "למה אנחנו לא בוטחים במשטרה? לפני חודש כמעט נרצח אחד בתוך תחנה מרכזית, אזור מלא אנשים, מסגד, מסעדות, בתי מרקחת, מרפאה, ויש שם מצלמה עם זום. אתה יודע מה זה? אני יושב בעירייה במוקד העירוני, המרחק שמגיעה המצלמה הזאת? לא ייאמן".

"איפה המשטרה? למה לא נעצרו אנשים? אתה יודע למה? כל ילד בחברה הערבית אומר, 'כל אלה שעושים פשיעה הם סייענים של השב"כ, אחרת היו עוצרים אותם מזמן', לכן אנחנו יזמנו את הצעד הזה וננסה אותו. אני בטוח שבעוד חודש המשטרה תגיד 'תודה רבה, כל הכבוד'", סיכם.

11/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


לוד - ארכיון, למצולם אין קשר לנאמר
לוד - ארכיון, למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: יוסי אלוני/פלאש90
Paris