איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"סדר עדיפות פוליטי, זה הכול"

ענת דוידוב פתחה את התוכנית בהתייחסות לבעיות במדינה, שלדבריה לא מטפלים בהן מספיק: "מאיפה הגיעו ה־14 מיליארד שקל כספים קואליציוניים?"


נתחיל מהסוף - אם שר הבריאות משה ארבל יטפל במשבר המחסור בפסיכיאטרים ופסיכולוגים בישראל כפי שטיפל בהצלחה במשבר הדרכונים בתפקידו גם כשר פנים - אולי אולי עוד יש לנו סיכוי. תוכנית לאומית לבריאות הנפש בקרב ילדים קיימת.

לפי דו"ח המועצה לשלום הילד בשנים 2021-2019, על פי דיווח ב'ישראל היום', חלה עלייה של 20 אחוזים במספר ביקורי הילדים בבתי חולים הפסיכיאטריים, והרוב ברשימת המתנה. את התורים האין סופיים במחלקות הפסיכיאטריות כולנו מכירים. המצוקה מעמיקה, יותר מדי ילדים מתאבדים. כאמור התוכנית במשרד הבריאות מונחת, הביצוע בינתיים? נכשל.

וזה לא הכול - המוסדות לאנשים עם מוגבלויות, דיווחנו השבוע, מושבתים חלקית בגלל מחסור במטפלים ושכר נמוך. פגיעה מיידית במטופלים. המוסדות של חסות הנוער במצוקת תקציב חמורה, פגיעה מיידית במטופלים.

קצינים במערך הכבאות טוענים לקריסה מוחלטת - מחר שביתה. 11 קצינים בכירים, בדרגת ניצב, התפטרו מאז נכנס המפכ"ל הנוכחי לתפקידו. אין שוטרים, אין משילות - הציבור משלם את המחיר.

מעונות היום במצוקת מטפלות חמורה - שכר נמוך וכוח אדם לא מקצועי - גננת אחת מתוך שלוש חלתה. הלך על ההורים והילדים - הגן סגור.

זאת המציאות, וזאת רק רשימה חלקית. הפריפריה, הפערים בבריאות ובחינוך, הטיפול הכושל ברצח במגזר הערבי. אין כסף. 'משאבים' קוראים לזה בשפה מכובסת. אז מאיפה הגיעו ה־14 מיליארד שקל כספים קואליציוניים? אופס...אז יש כסף? סדר עדיפות פוליטי. זה הכול.

13/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טור אישי עם ענת דוידוב
טור אישי עם ענת דוידוב  |  צילומים: Ingram Image, 103fm
Paris