אודי סגל וענת דוידוב

חקיקה באופן חד צדדי? "אם השיחות מתפוצצות, בהחלט כן"

ח"כ צבי סוכות תיאר את מהלכי הממשלה לאחר הכרזת ראשי האופוזיציה על הפסקת שיחות הרפורמה: "מהרגע הראשון חשבנו שהמהלך צריך להיות בהסכמות רחבות"


חברת הכנסת קארין אלהרר נבחרה אתמול (ד') כנציגת האופוזיציה לוועדה לבחירת שופטים. עם זאת, באופוזיציה דורשים לעצור את השיחות בבית הנשיא בנוגע לרפורמה המשפטית, בטענה שראש הממשלה נתניהו הפר את התחייבותו כשניסה למנוע את בחירתה של אלהרר, לדבריהם. ניסים משעל וגיא פלג דנו על כך ב־103fm עם ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית), אשר התייחס לדברים.

"האם אתם תדרשו עכשיו מראש הממשלה ומחבריכם בקואליציה לקדם את החקיקה על ידי תחילה של העברת חוקים בנושאים שונים?", תהה משעל, וח"כ סוכות השיב: "קודם כל נראה מה קורה עם השיחות בבית הנשיא, אבל אם השיחות מתפוצצות אז בהחלט כן. אנחנו מחויבים לבוחרים שלנו, למה שהתחייבנו. מהרגע הראשון אנחנו חושבים שהמהלך הזה צריך להיות בהסכמות רחבות, לשם חתרנו, אם השיחות יתפוצצו כפי שנראה - אז כן".

עוד הבהיר כי "מאחר ואני לא חלק מצוות המו"מ בבית הנשיא, אני לא יודע מה הדינמיקה שם, אבל אם הדינמיקה שם היא של פיצוץ, וזה מה שאני מבין, הרי בסופו של דבר אנחנו לא נכנסנו לשיחות בתנאים, והם כן. האופוזיציה נכנסה בתנאים, ויש גבול כמה תנאים האופוזיציה יכולה להציב לקואליציה. אנחנו לא עובדים אצל האופוזיציה. אנחנו רצינו להגיע להסכמות מהרגע הראשון. העמדה של המפלגה שלנו הייתה שאנחנו לא צריכים להשהות את החקיקה לפני שבכלל יושבים לדבר".

"נתניהו החליט להשהות את החקיקה וזה בסדר, לא הייתה מחלוקת בקואליציה על זה שאנחנו רוצים להגיע להסכמות. אבל, בסוף האינטרס של השיחות האלה קודם כל של האופוזיציה. המצביעים של בני גנץ ויאיר לפיד הם אלו שיוצאים לרחובות להפגין, ואני גם רוצה שהם ירגישו בסדר", הדגיש, והוסיף: "מאחר שמהרגע הראשון שהרפורמה עלתה לאוויר, גם רוטמן וגם לוין אמרו על בימת הכנסת ש'אנחנו מזמינים את האופוזיציה להגיע להסכמות', הרבה לפני הדברים האלה. אני חושב שאפשר להאמין שבאנו בלב שלם לדבר הזה. זה לא משהו שאנחנו עושים רק כי מכריחים אותנו".

לסיום, טען ח"כ סוכות כי "אני מניח שאם נעביר את חוק היועמ"שים זה לא מה שיפוצץ עכשיו את מדינת ישראל".

עריכה: שני רומנו

15/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי סוכות
צבי סוכות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris