מילים ולחן

לא אכפת להם, לנו כן

דודי פטימר חזר אל סיפורה של שלישיית 'לא אכפת להם', לסיפורים מאחורי שיריה הגדולים. בלעדי לדיגיטל של 103fm


מילים ולחן - עם דודי פטימר

שנות ה־60 וה־70 היו שנים בהן היה טרנד להקים שלישיות זמר שנעו בין מערכונים לפזמונים. לצד שלישיות פופ כמו גשר הירקון, החלונות הגבוהים והשלושרים, בלטה שלישיית 'לא אכפת להם', שסיפקה להיטי ענק כמו 'למה את יפה כל כך הערב?' 'אני מת', 'ייאוש פגש ייאוש', 'למה לא כל יום שבת?' 'איש הרחוב', 'ציפורים בראש' ו'חסמבה'.

השלישייה נולדה בשנת 1970 בלהקת פיקוד דרום כשמתי כספי, גדי אורון ויעקב נוי ביצעו במסגרת הלהקה את השיר 'אני מת' (מהשירים הראשונים שהלחין כספי) אשר הפך ללהיט ענק. בתחילה נקראה 'שלישיית השמנים' אך בהמשך החליטו לשנות את השם ל'לא אכפת להם'.

השלישייה הקליטה אלבום אחד שכלל ברובו לחנים של כספי, מהלך שביסס את מעמדו כמוזיקאי עולה ופורץ דרך ששילב בין מוזיקה קלאסית למוזיקת פופ וזכתה להצלחה רבה. בשנת 1971 פרש כספי מהשלישייה ומי שמילא את מקומו היה יוצא צוות הווי הנח"ל ולהקת פיקוד מרכז, המוזיקאי והזמר דני עמיהוד.

עם עמיהוד השלישייה הקליטה מספר שירים, חלקם מוצלחים (בראשם שיר הנושא מהסרט 'חסמבה ונערי ההפקר') אך התפרקה בסוף 72'.

בפרק זה של 'מילים ולחן' חזר חוקר המוזיקה דודי פטימר אל סיפורה של השלישייה, לשיריה הגדולים והסיפורים הקטנים מאחוריהם והשמיע גם הקלטות נדירות שלא נכללו בתקליט.

הפודקאסט 'מילים ולחן' לוקח אותנו למסע בעקבות התופעות, הסיפורים, השירים והאמנים שעיצבו את הפסקול הישראלי לאורך שנותיו. דודי פטימר הוא עיתונאי וחוקר מוזיקה, יוזם פרויקט תיעוד המוזיקה הישראלית דודיפדיה.

לכל הפרקים של הפודקאסט לחצו כאן.

20/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עטיפת האלבום של שלישיית 'לא אכפת להם'
Paris