ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

די לגזענות

גיא פלג, דידי הררי ודני דבורין יצאו בחריפות נגד הקריאות הגזעניות שספג שחקן נבחרת ישראל מוחמד אבו פאני במהלך המשחק מול אנדורה • האזינו


שחקן נבחרת ישראל מוחמד אבו פאני ספג אתמול (ב') קריאות גזעניות במהלך המשחק של הנבחרת מול אנדורה. שדרני 103fm - גיא פלג, דידי הררי ודני דבורין גינו בחריפות את האירוע הקשה והכואב.

גיא פלג אמר בפתח תוכניתו עם המאזינים כי "הגזענות האמיתית והלא מדוברת היא כלפי השחקנים המוסלמים. כל מי שאוהב כדורגל, כל מי שמגיע למגרשים, יודע גם יודע שזאת הבעיה האמיתית שאיתה מתמודדים השחקנים המסולמים, שהיא זו שממיטה קלון על הכדורגל הישראלי, ואולי על החברה שלנו".

"אין לי אלא להצטער ולכאוב את כאבו של מוחמד אבו פאני. אזרח ישראלי ללא דופי, ללא רבב, שצריך להתמודד עם קריאות והשפלות איומות במשחק ביתי של הנבחרת שלנו", הוסיף. 

לחצו כאן להאזנה לדבריו המלאים. 

דידי הררי גינה גם הוא את אותן קריאות קשות: "מאיפה הגיעה השנאה הזו?" יש לי כמה ניחושים, אבל עדיין אני מסרב להאמין. אתמול נבחרת ישראל עלתה לשחק מול אנדורה, עולה מוחמד אבו פאני, ישראלי לכל דבר לעניין, ומופנות אליו שריקות בוז וקללות שאני אפילו לא רוצה לחזור עליהן".

בסיום דבריו, הזדעק דידי: "מה יש לכם? אתם לא מתביישים? אתם לא מבזים את אבו פאני, אלא את דגל המדינה. גועל הנפש הזה ייפסק כשבית המשפט ייתן עונשים חמורים. זה מבייש אותנו, אנחנו אלה שגרים כאן בארץ. מבייש אותנו שיש בקרבנו אנשים כאלה". 

לחצו כאן להאזנה לדבריו המלאים. 

דני דבורין, הבהיר: "הקריאות לעברו של אבו פאני, שלבש את המדים הלאומיים, הן רעה חולה ובעיניי בלתי מובנות. שחקני הנבחרת אצו לחבק את הכדורגלן המושפל, מפני שעל המגרש הוא אחד מהם. בדיוק כמותם הוא עשה, בדקות בהן שיחק, כל מאמץ כדי לתרום את חלקו להצלחתה. יושבי היציעים, שהטיחו בו את הקריאות המזעזעות, אינם מבינים שפגיעתם באבו פאני, היא פגיעה בכל חבריו על כר הדשא. ועל כך חובה לומר: אוי לבושה!".

לחצו כאן להאזנה לדבריו המלאים.

נשיא המדינה יצחק הרצוג התקשר לחזק את השחקן, ואמר: "אני נורא כעסתי על מה ששמעתי וראיתי, ואני מאוד גאה בך. אתה אזרח ישראלי מדהים ואתה מביא לנו הרבה כבוד וגאווה למדינה. אני מגנה בכל תוקף את הקריאות שהופנו כלפיך ומחזק אותך. אתה, שמשתתף בנבחרת ישראל שמייצגת את מדינת ישראל - לא צריך להרגיש, לחוש ולשמוע קולות כאלה". בזמן השיחה בין השניים, שר התרבות והספורט מיקי זוהר היה אצל השחקן.

20/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילומים: 103fm וברני ארדוב/וואלה!
Paris