מהי נקמה?

רועי שרון ('כאן 11') שיתף בפרטים על ספרו 'ואנקמה - סיפורו של הטרור היהודי', המגולל את האלימות הקשה שנדמה שהתגברה בשנים האחרונות


היחסים המתוחים מאליהם בין אזרחי ישראל לתושבי הרשות הפלסטינית חווים לא פעם תסיסה מסוכנת, בעיקר אל מול המצב הביטחוני המדיר שינה מעיני כל מי שחי על שטחנו העקוב מדם. רועי שרון, הפרשן הצבאי של 'כאן 11', איגד בכישרון את האירועים המשמעותיים ביותר בזירת הטרור היהודי לאורך השנים בספרו 'ואנקמה - סיפורו של הטרור היהודי', ושרטט קו ארוך וקודר בין שלל ההתרחשויות שהשפיעו לא מעט על הצביון הישראלי. בשיחתו עם ורדה רזיאל ז'קונט השבוע, תיאר את החלטתו להפוך את הממצאים לספר פרי עטו. 

"בחרנו את השם ביחד עם ההוצאה כי הספר מתאר שלושה מניעים בטרור היהודי - קירוב הקץ, אלה שרוצים להביא את הכאוס כי אחריו יבוא המשיח, אלה שרוצים לסכל תהליך מדיני, והמניע השלישי שהוא העיקרי זה מניע הנקמה", טען. "זה באמת מאפיין את רוב הפרשות של הטרור היהודי".

בהמשך, התייחס שרון למקרה הנורא של שריפת בית משפחת דוואבשה ב־2015: "הרוצחים של משפחת דוואבשה מהפיגוע בדומא, לא היה להם שום דבר נגד המשפחה. זה טרור, הם ערבים, הם פלסטינים והרקע הוא אידאולוגי. מאוד השתדלתי לכתוב את הסיפורים כמו ספר עלילתי, הכל פה מציאות, לא המצאתי שום עובדה אבל רציתי שהוא יהפוך לספר קריא ולא ספר שכותבים באקדמיה". 

"בלי הריטלין לא היה ספר", הודה בהמשך דבריו. "אני חי עם ADD מאז שנולדתי, אבל אובחנתי בגיל מאוד מאוחר. הצטברו לי קלסרים של חומר, ולא הצלחתי לכתוב את הספר. ואז נטלתי ריטלין, התיישבתי על המחשב בשמונה בבוקר, ופתאום היה 17:00 אחר הצהריים. לא היה ספר אלמלא הכדור הפלאי הזה, ולכן ראיתי לנכון להודות לממציא הכדור בתודה הראשונה בספר". 

עריכה: מיכל קדוש 

27/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ורדה רזיאל ז'קונט
ורדה רזיאל ז'קונט  |  צילום: 103fm
Paris