מרסל מוסרי

"זה מפחיד להיות הקורבן הבא"

מרסל מוסרי פתחה את התוכנית בדברים על הפיגוע בעלי: "מה שיותר מפחיד הוא שבאופק לא נראה פתרון" • הוסיפה: "אף אחד כבר לא מדבר על שלום"


מרסל מוסרי שבה לאולפן ושיתפה בסיפורים המרגשים אותם שיתפה במהלך השבוע עם הקוראים שלה, אך טרום סיפוריה ביקשה להקדיש את פתיח התוכנית לפיגוע מאמש (ג') במסעדה ליד הישוב עלי. 

שיתפה: "זה תמיד מצמרר אותי כשאנחנו לא יודעים מי יהיה הקורבן הבא, הרי אתמול, כשסעדו חלק מהנרצחים בחומוסיה בתחנת הדלק של עלי וחלק מהם תדלקו, אף אחד לא העביר בראשו, במחשבתו, בדמיונו שבעוד רגע יחטפו צרור כדורים מנשקו של מחבל נתעב, לפני כמה דקות ראיתי תמונה שלו, כיעור ורוע רואים בעיניים, מיד. ולא רק הם לא יודעים, גם משפחותיהם לא, הרי בטוח תוכננו חתונות לחודש הקרוב, מסיבות סוף שנה או קידוש משותף בעוד שלושה ימים ובמקום זה, באבחת רגע, נדחה הכל והחלו להבנות סוכות האבלים. באיזו אנושות זה נורמלי, מסע ההרג הזה, מסעות הטבח שקורים פה על בסיס חודשי? פעם היו אלו מכוניות תופת, פצצות באוטובוס מחבלים מתאבדים, הפעם הם ביננו, צמאי דם, בטח לפני זה גם הריחו אבקה לבנה שנתנה להם פי כמה אומץ והנה הם שוב טובחים ולוקחים איתם את טובי עמנו.

"מפחיד להיות הקורבן הבא, זו מדינה קטנה מדי כדי להגיד "הסטטיסטיקה לטובתי". ואם אתם מתעמקים בזה, מה שיותר מפחיד הוא שבאופק לא נראה פתרון. זה לא שאפשר לנוח ולהגיד "הנה, בעוד כמה ימים יש הסכם שלום, אפילו בעוד כמה חודשים או שנים" אין, אף אחד לא מדבר כבר על שלום, זה לא בשיח, לא במודעות ואם להיות כנה אך לרגע, לא חושבת שיש פרטנר לזה או מישהו שמושיט את ידו, משני הצדדים אגב.

זה מפחיד להיות הקורבן הבא, גם במועדונים, עכשיו יש תופעה חדשה, אחרי סמי האונס יש מן דוקרן כזה, מחט שמכניסים לישבנה של האישה, אפילו דרך מכנסיים, וזה בדיוק אותו האפקט של סם האונס, עד עתה לא דווחו מקרים בישראל, רק חשדות למקרים כאלו, אבל שמרו על עצמכם נשים, כרגע זו תופעה שהולכת וגדלה בארצות הברית וכידוע אין סיבה שזה לא יגיע גם אלינו.

זה מפחיד להיות הקורבן הבא בלי לדעת שאת כזו, לחכות כל השבוע לסיים א תהעבודה, שיגיע כבר הסופש לעזאזל, לקבוע עם חברות, להתלבש, לקחת מונית, להגיע ולסיים את זה מעולפת בשירותים בידי חברותייך אם יש לך מזל ותפסו אותך בזמן או חצי לבושה במיטה זרה של סוטה שהימם אותך וניצל, אם יש לך הרבה פחות מזל. וגם פה, נהרסות משפחות שלמות, הרי מישהו פגע בהן, לקח בכוח מה ששמרו עליו וטיפחו שנים, זה מוות לכל דבר ועניין.

"אי אפשר לדעת מה צופן לו העתיד, אני מניחה שאני לא מפתיעה או מחדשת כלום. אז עצה לי אליכם, תחיו, כל רגע פנוי שיש לכם, תחיו, שחררו ממועקות, אל תפחדו מכסף, הוא הולך ובא, אם יש לכם חובות, הם יסתדרו, לא ילקו אתכם ולא יכניסו את ראשכם אל גיליוטינה, אלו סתם דפים מאיימים, אל תריבו עם אנשים שאתם שונאים, ההפך הוא הנכון, חייכו אליהם, אפילו מצאו חסד בליבכם, אין אדם רע, יש אדם שרע לו, עם החיוך שלכם הם לא ידעו איך להתמודד ותתפלאו, יצא להם חיוך בחזרה.

"אל תתעקשו על זוטות, אל תבזבזו את הזמן, שחררו, תחיו בשפע, אהבה, ותבנו לעצמכם ולילדכם ממלכה, גם דירת שלושה חדרים בשכונה ישנה בעיירת פיתוח יכולה להיות ממלכה שאף אחת מדירות הפאר בערים הנחשבות לא תוכל לה".

21/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מרסל מוסרי
מרסל מוסרי
Paris