ינון מגל ובן כספית

"הטורבינות זה הקש ששבר את גב הגמל"

בממשלה החליטו לבנות טורבינות רוח בגולן למורת רוחם של אנשי החברה הדרוזית שהפגינו כנגד כך • שייח' מואפק טריף, המנהיג הרוחני של העדה, הגיב


חלק מחברי העדה הדרוזית יצאו אתמול (ד') למחאה ברמת הגולן, בשל החלטת הממשלה להקים טורבינות רוח בגולן. שייח' מואפק טריף, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית, שוחח עם ינון מגל וחיים לוינסון והגיב לנושא.

"זה הקש ששבר את גב הגמל", אמר לגבי הטריבונות, והוסיף: "העדה הדרוזית בגליל ובכרמל סובלת מאוד, וגם הם יצטרפו למחאה, למה? כי הפכו אותנו לעבריינים, פשוט מאוד. יותר מ־40 שנה לא עורכים תוכניות מתאר אצלנו בכפרים הדרוזים, וכל מי שבונה על אדמתו הפרטית הופך לעבריין ונקנס ב־300 ו־600 אלף שקל. זאת הבעיה".

"מה שהדליק את העניין זה הכעס וההתמרמרות והאכזבה אצלנו. היינו אצל ראש הממשלה אתמול וביקשנו ודרשנו ואמרנו, 'תן לנו הזדמנות. תדחה את העבודות לאחרי החג, אולי נגיע להסכמות, להידברות'", הדגיש, והבהיר: "אנחנו נגד אלימות, נגד התפרעויות".

עוד אמר: "אני מתריע ואומר שנים, 'יהיה פיצוץ, למה שלא תפתרו את הבעיה שלנו?' מתייחסים אלינו יותר גרוע מכל אחד במדינה, למה? למה לא לפתור את הבעיות שלנו?"

לטענתו, "ראש הממשלה הקשיב קשב רב. ביקשנו הקפאה של כל ההליכים המשפטיים, והקפאת כל צווי ההריסה, והקפאת כל הקנסות שהוטלו על החיילים והצעירים. הוא יבחן את זה משפטית, אנחנו מקווים באמת לקבל תשובה חיובית".

22/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שייח' מואפק טריף, מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית
שייח' מואפק טריף, מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris