איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"בחרו את המוצר הזול על המדף - רק כך תוכלו להשפיע"

אוהד סנדלר (גוד פארם) על עליות המחירים בענף: "ממוצע הסל ירד, וכך גם כמות הפריטים - הצרכן הרבה יותר מחושב, ומחפש רק אלטרנטיבה זולה"


המחירים ברשתות הפארם מזנקים גם הם, עד לשיעור של 8%. אוהד סנדלר, מבעלי 'גוד פארם', התייחס לעליות, הסביר מה עומד מאחוריהן ושיתף המלצות לצרכנים.

תחילה, הסביר סנדלר את הסיבה למחירים הזולים ברשת: "נולדנו בשביל לעשות טוב לצרכן. הסוד שלנו הוא שהרבה מהמוצרים הם ייבוא מקביל, זה מאפשר לנו למכור בזול".

לאחר מכן, פירט את הסיבות לעליית המחירים במשק: "הדולר והיורו בשנה וחצי האחרונות היו חלשים. הסחורות שאנחנו קונים מאירופה הם בירו או דולר וכשהמטבע עלה גם המוצרים עלו. בייבוא מקביל אנחנו לא קונים מהספק הרשמי, אז נורא קשה להתחרות במחיר. אבל מה שאני רואה אצלנו בחברה, זה שאצל הצרכן הממוצע הסל ירד וגם כמות הפריטים ירדה - הצרכן כרגע הרבה יותר מחושב. מנגד, אני רואה עלייה בכמות העסקאות - הצרכנים מחפשים אלטרנטיבה טובה. כל רשתות ה'דיסקאונט' מרגישים עלייה בכמות המכירות ולא במחיר הסל. מחיר הסל יורד אבל אתה מוכר יותר".

"הקשיים באישורים ממשרד הבריאות - כשהשוק יהיה פתוח נוכל לעשות מהפכה"

בהמשך, הבהיר: "במוצרי הבסיס הקנייה לא פוסקת - אבל במותרות יש ירידה. טיפ שאני יכול לתת זה שעל כל מדף מכל קטגוריה יש תחרות, הצרכן חכם. פשוט צריך לבחור את המוצר הזול על המדף".

כשנשאל האם הרחבת מסגרות הייבוא זה הצעד הנכון, והאם בכלל הוא אפשרי ליישום, השיב: "מצד משרד הכלכלה יש נכונות מטורפת והצעדים מבורכים. ברמת המאקרו זה טוב, אבל ברמת המיקרו זה קשה והרבה דברים תלויים במשרד הבריאות ולא הכלכלה. הקשיים הם באישורים ממשרד הבריאות".

עוד התייחס לקושי מצד משרדי הממשלה: "בנושא התמרוקים, נורא קשה כל עוד זה תלוי במשרד הבריאות. עד שלא תהיה סינרגיה בין המשרדים יהיה קשה. אנחנו יכולים להיות כאחת המדינות הזולות, ברגע שהשוק יהיה פתוח נוכל לעשות מהפכה".

אתם ההוכחה שאפשר למכור בזול, אתה מתכנן להעלות מחירים ?

"אני לא מתכנן להעלות מחירים. אתמול קרה מקרה, הגיעו לארץ 4 מכולות של חיתולי 'פמפרס' ונעצרו במכס בטענה שמה שטוב באירופה לא טוב בישראל. כעסנו והרמנו טלפון למנכ"ל משרד הכלכלה והמכולות שוחררו. בימים הקרובים, אפילו יהיה ניתן לקנות חיתולי 'פמפרס' במחירים נמוכים".

 

עריכה: שי איידלר

29/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קניות (ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה)
קניות (ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה)  |  צילום: מיכל גלעדי/פלאש90
Paris