רז שכניק

"מרגש לקבל פרס, אבל מרגש יותר להציל חיים"

הכתבת הצבאית כרמלה מנשה קיבלה את 'עיטור הנשיא' על תרומתה הרבה במדינה • היא סיפרה על הקושי וההתרגשות בעבודה הקשה והמספקת עם החיילים


נשיא המדינה יצחק הרצוג הודיע הבוקר על הענקת 'עיטור הנשיא' לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינה. ביניהן נבחרה הפרשנית לענייני צבא וביטחון כרמלה מנשה ('כאן') שנחשבת לאחת מהעיתונאיות שהביאו לשינוי החברתי בצה"ל. בשיחה עם רז שכניק ב־103fm, מנשה התייחסה לפרס המרגש. 

"אני אמנם עיתונאית אבל את זה לא צפיתי. הטלפון פתאום מצלצל - 'שלום, מדבר נשיא המדינה', אמרתי 'מה עשיתי?' לא העליתי בדעתי, זה כבוד גדול. אני רוצה להודות לו, למנהלים שלי שהיו חלק מההחלטה כנראה להמליץ עליי והממליצים שכתבו דברים מאוד מרגשים", שיחזרה.

עוד סיפרה כי "כשהתחלתי לעבוד זו הייתה תחילת האינתיפאדה הראשונה, והכול היה סביב אלימות ושטחים. הייתי המון בעזה. הנושאים האלה הם כל כך חשובים, בסוף, אם אתה ארבעים שנה בתחום מסוים, אין דבר כזה שאתה לא תלמד אותו ותכיר אותו. אבל, צריך סבלנות לשמוע את החייל הבודד, המסכן. זה מרגש לקבל פרס, אבל מרגש אותי יותר, גם היום, בשתיים בלילה מצלצל אבא של חייל שאני יודעת שהוא חשב עשר פעמים לפני, והוא במצוקה נוראית, ואתה מציל חיים? עשית את העבודה. אי אפשר לא לענות".

02/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


כרמלה מנשה
כרמלה מנשה  |  צילום: משה מילנר/לע"מ
Paris