אראל סג"ל

"משלם המיסים מממן בטירוף את האירוע הזה"

אילה חסון ('כאן 11') על חשיפתה בדבר עלות אבטחתו בחו"ל של רה"מ לשעבר אהוד ברק, גם יותר מ־22 שנה לאחר תום כהונתו


בידיעה שחשפה אתמול (ג') העיתונאית והמגישה אילה חסון ('כאן 11'), פורסם כי ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק אובטח בחו"ל במשך יותר מ־22 שנים לאחר סיום כהונתו, זאת בסכום של כארבעה מיליון שקלים על חשבון משלם המיסים.

חסון שוחחה עם אראל סג"ל ויריב אופנהיימר והביאה פרטים נוספים על חשיפתה: "הדבר המעניין בסיפור של ברק זה המשך של האבטחה שלו. כבר עברו יותר מ־22 שנה מאז שהיה ראש ממשלה. מקובל לאבטח עוד עשר שנים לאחר מכן, אבל אצל ברק הוסרה האבטחה ממש רק בשנה האחרונה. זה כבר המון זמן אחרי, הוא איש עסקים מאוד עשיר שנע ברחבי העולם בעיקר על ציר תל אביב ניו יורק. בשנים האחרונות הוא כמעט חצי שנה בחו"ל, לפעמים חמישה שבועות רצוף. מתלווים אליו מאבטחים ואלה עלויות מטורפות".

"ברק עשה דברים טובים לישראל, אבל אנחנו לא עוסקים בעברו", הדגישה. "אנחנו עוסקים בזווית מאוד מסוימת. נמאס לי הפוזיציות של כולם. אני לא אסבול את זה. לאנשים לא אכפת מהציבור ואכפת להם רק מהפוזיציה שלהם", טענה.

"כל הסיפור הזה של ביטחון ואבטחה זה דבר שצריך לחשוב עליו מחדש"

בהמשך, הוסיפה: "אני אגיד לכם למה זה חשוב, אני מסקרת את אהוד ברק שנים, ושנים הוא חטף סיקור הכי אכזרי. סיפורי שוחד, עסקאות נשק – אני הייתי נגד הזרם. אבל סיפור כזה ראוי להתפרסם מכיוון שהוא עושה הון תועפות בעולם וכבר 22 שנים לא ראש ממשלה. את כל הנסיעות האלה - משלם המיסים מממן בטירוף את האירוע הזה. אדם כזה שמטיף על היבטים מוסריים היה צריך לבחון את זה".

לאחר מכן, סיפרה העיתונאית כי ב־2023 הוא יצא לנסיעה וביקש מהאחראים על האבטחה שהמאבטחים לא יצטרפו אליו לשייט ביאכטה ב'אי של המיליארדרים'. המאבטחים נסעו אחריו, כשהוא היה ביאכטה, המאבטחים חיכו בעיירה ליד, אבטחה שעלתה סך הכול 564 אלף שקלים".

בנוגע לשאלה האם אבטחת אישים בנסיעות בחו"ל הכרחיות, השיבה: "לחשוב על זה ולהפסיק אם צריך. כשאתה בא לחו"ל לפגישת עסקים ואתה מלווה עם אבטחה של מדינה אז יש לך פוזה. עובדה שכשיאיר לפיד בתפקידיו, לא התאים לו כל השב"כ הזה שיודע הכול וצמודים אז הוא סינן את האבטחה וזה היה בסדר גמור. כל הסיפור הזה של ביטחון ואבטחה זה דבר שצריך לחשוב עליו מחדש".

"אנחנו מדברים על מדינה שצריכה לעזור לעניים שלה. אדם שהיה ראש ממשלה לפני 22 שנה, אנחנו לא צריכים לממן מסעות מסביב לעולם", סיכמה.

ממשרדו של ברק נמסר: בעשור האחרון מרבה ברק לשהות בחו"ל, על רקע פעילותו בייעוץ אסטרטגי, בהרצאות, בקידום חברות ובכינוסים בינלאומיים. ברק לא התערב מעולם בקביעת משך אבטחתו. יודגש כי מדובר רק בברק עצמו. בני משפחתו לא אובטחו מעולם, גם לא בעת כהונתו כראש הממשלה. מספר פעמים לאורך השנים העלה ברק תהייה לגבי הצורך והיקף האבטחה בארצות כגון ארה"ב, להבדיל מקזחסטן ונענה שזהו שיקול מקצועי נטו. 

עריכה: שי איידלר

05/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילה חסון
אילה חסון  |  צילום: 103fm
Paris