אראל סג"ל

תיק 1000 ממשיך להסתעף

ראש מחלקת חקירות ביחידת להב 433 לשעבר עו"ד מאיר ארנפלד על עדות מילצ'ן בתיק 1000: "השאלה פה היא לגבי הכמויות, מדובר על ניואנסים"


אתמול (ג') החל יומה השביעי של עדות איש העסקים ארנון מילצ'ן כחלק מתיק 1000. האם דבריו מעל דוכן העדים עשויה להוביל להרשעה, או שמא מדובר בהפך הגמור? 

עורך הדין מאיר ארנפלד, לשעבר ראש מחלקת חקירות ביחידת להב 433, התייחס להתפתחויות בתיק לאורך ימי העדות: "מדובר בתקלה שחוזרת על עצמה. בעיקר ברענון שנעשה, הפרקליטות חטאה בחטא היוהרה ולא הכינה אותו כמו שצריך. או לפחות לא צפתה את הזגזוגים שלו בכל הקשור לכמויות. השאלה זאת הכמויות".

בהמשך, טען בנושא האיכונים כי "זאת תקלה פטאלית בעיקר בכל מה שקשור לתיק 4000. אני מדבר על אותה פגישת הנחייה, שהתפוגגה לה והביאה לאותה שיחה של השופטים עם הפרקליטים שביקשו מהם למשוך את עבירת השוחד. ידוע שכדי לבסס אישומים או עבירות כאלה צריך לאשש ולחזק אותם, באיכונים, מחקרי תקשורת וכולי".

"הכרזה על עד מפתח כעד עוין - פוגעת במהימנות של אותו עד"

על עדות מילצ'ן והתייחסותו למתן הסיגרים והמתנות, חידד ארנפלד: "אין מחלוקת שעברו שם מתנות. אבל בהתייחס לעדות המשופרת על הכמויות, הוא דיבר על 17 פעמים במהלך תקופה של שש שנים, שהועברו סיגרים ושמפניות. העבירה הזאת היא בעייתית. בסופו של דבר זה עניין של ניואנס לשאלה איך הדברים התפרשו בראש של השופטים. כל איש ציבור לא יכול לצפות אם קבלת עט או הזמנה למסעדה על ידי חבר מכניסה אותו לניגוד עניינים".

עוד אמר: "הכרזה על עד מפתח כעד עוין בתיק הכי חזק של הפרקליטות היא פוגעת במהימנות של אותו עד. זה יבוא לידי ביטוי כשהשופטים יצטרכו להחליט אם ראש הממשלה הכניס את עצמו במודע למצב של ניגוד עניינים פעם בכמה חודשים או בימי הולדת".

"לגבי החקירה החוזרת, עצם ההרחבה שלה כפי שיקרה, זה כשלעצמו גם יגרום נזק לגרסה הגנרית שמסר העד. החקירה החוזרת תהיה מאוד עדינה ומבוססת רק על הדברים שדורשים הבהרה מהחקירה הנגדית של מילצ'ן", סיכם.

 

עריכה: שי איידלר

05/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ארנון מילצ'ן
ארנון מילצ'ן  |  צילום: Gareth Cattermole/Getty Images for BFI
Paris