בן כספית ואריה אלדד

"המשטרה היא כלי של השלטון שמנסה לפרק את המדינה"

עמית ויינר, מתנדב במשטרה ולשעבר מפקד 669, על החלטתו להפסיק את התנדבותו • טען: "כל צד מנסה למתוח לצד שלו מתוך תקווה שהממשלה תבין שהיא שוגה"


לאור המשך חקיקת צמצום עילת הסבירות, זאת כחלק מהמשך העברת הרפורמה המשפטית על ידי הקואליציה, מפגינים רבים יצאו היום (ג') ומחו כנגד המהלך. פרופ' אריה אלדד ובן כספית שוחחו ב־103fm עם סא"ל (מיל') עמית ויינר, מתנדב במשטרת התנועה ולשעבר מפקד יחידת 669 ומבכירי שלד"ג, אשר הסביר מדוע כתב לחבריו המתנדבים מדוע החליט להפסיק את התנדבותו במשטרה.

"אני מתנדב במשטרה, תורם הרבה מיכולתי ורצוני לסייע, אני באמת מעריך את המשטרה, הם נהדרים, אלו שאני מכיר אותם אנשים טובים, רוצים לעשות את התפקיד שלהם הכי טוב. אבל עכשיו מה שאני רואה, המשטרה שהיא כלי של השלטון שהשתנה, שמנסה לפרק את המדינה הזו", תקף ויינר. "המשטרה בעל כורחה נאלצת להתככך עם הציבור ואני לא יכול להיות בצד הזה כרגע, בתוך המערכת הזאת. כמתנדב אני לא מתחכך עם המפגינים, אני במשטרת התנועה".

עוד הודה ויינר כי "אני מתלבט הרבה זמן, אני מסתכל על זה מלמטה ומלמעלה. מלמטה אני אומר 'אני צריך להיות שם, לסייע, לעזור', אבל כשאני מסתכל מלמעלה אני רואה שהמערכת משתנה. גם המילואימניקים, הרופאים, ההייטקיסטים, אף אחד לא רוצה לחרב את הביטחון ולהרוס ולסכן את המדינה. אבל הם חושבים, וגם אני, שאנחנו רוצים לסמן לממשלה 'אם אתם תשארו ככה תישארו בלי שטח, בלי האנשים האלה'. כשאתם תלכו לכיוונים לא טובים הם לא יהיו שם. כשאתם הולכים לחורבן המערכות לא יתפקדו. זה מה שהאנשים האלה מנסים לעשות".

"אתה רואה שיש רופאים שהודיעו שהם לא יבואו למילואים. מנסים ללכת פה על קו דק, למתוח את החבל, כל צד פה מנסה למתוח לצד שלו מתוך תקווה שהממשלה תבין שהיא זו ששוגה והדברים יחזרו לקדמותם. אני לא יודע מה יהיה ברגע האמת, אבל ככה זה נראה. כשאתה נכנס לסוג של מלחמת אזרחים בממשלה שלהם, הדברים יהיו מאוד קיצוניים", סיכם, "אף אחד מכל האנשים האלה לא רוצים לפגוע בביטחון האמיתי אבל רוצים לסמן משהו. הגיע הזמן שמישהו יקלוט את הסימנים האלה".

עריכה: שני רומנו

11/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניידת משטרה (ארכיון)
ניידת משטרה (ארכיון)  |  צילום: אביר סולטן/פלאש90
Paris