בן כספית ואריה אלדד

"ראש הממשלה תעצור את זה - תחזרו למו"מ"

ח"כ קארין אלהרר על המחאה שעלתה שלב עקב המשך חקיקת צמצום עילת הסבירות: "לא היינו צריכים להיות בסיטואציה הזו אם הממשלה הייתה נוהגת באחריות"


בצל מחאות הענק שהתקיימו היום (ג') ברחבי הארץ, הקואליציה המשיכה בחקיקת חוק צמצום עילת הסבירות כחלק מהרפורמה המשפטית אותה היא מובילה. כל זאת לצד התנהלות וועדת חוקה והביקורות כלפי ח"כ שמחה רוטמן, יו"ר הוועדה. פרופ' אריה אלדד ובן כספית דנו על המצב ב־103fm עם חברת הכנסת קארין אלהרר, אשר הביעה את עמדתה בנושא.

"אם זה לא היה עצוב הייתי צוחקת. שאלתי את השר לוין מה הוא אומר על כך שחסרים כל כך הרבה שופטים ומתי הוא מתכוון לכנס את הוועדה, הוא די הודיע לי במילותיו שזה לא יקרה עד שהוא לא ישנה את הרכב הוועדה", אמרה ח"כ אלהרר בפתח השיחה, והדגישה: "זה לא רק עילת הסבירות, זה גם הוועדה לבחירת שופטים, גם הכפפת היועמ"שים לשרים".

עוד טענה כי "מה שהיה היום בוועדת חוקה זה פשוט טרלול מושלם. הזמנו יועץ משפטי של משרד האוצר ואת המשנה של היועמ"שית, הוא פשוט לא נתן להם לדבר. הייתי צריכה לקרוא ליועצת המשפטית של הכנסת שתבהיר לו שהם יועצים משפטיים של המשרד, הם לא עובדים אצלו פרסונלית. אתה מבין מה נגזר עלינו? ועוד הוא אומר בשיא החוצפה 'אני מתיר מלפנים לשורת הדין', סליחה אדוני, התבלבלת. זה באמת לא ייאמן. אני כבר רואה מה הולך להגיע אלינו, יש לנו בעיה קשה מאוד וטוב מאוד שיוצאים מאות אלפי פטריוטים שאומרים 'לא ניתן לזה לקרות'".

באשר לחסימת הכבישים על ידי המוחים נגד הרפורמה, הבהירה: "כל כך הרבה דברים לא בסדר, הממשלה חסרת האחריות פוגעת בביטחון, בכלכלה. אני חושבת שמפגינים עושים את מלאכתם, הם עושים את זה על חשבונם בזמן הפרטי. אמבולנסים עוברים. אפשר לנסות לסלף את העובדות אבל המציאות חזקה יותר. דיי, מספיק. כמובן שאני לא בעד לעצור אמבולנסים, אמבולנסים צריכים לעבור, הם עוברים, הם עוברים בשוליים".

"יש פצועים וזה לא צריך להיות, לא היינו צריכים בכלל להיות בסיטואציה הזו אם הממשלה הייתה נוהגת טיפה באחריות. יש עדיין הזדמנות לעצור את זה, הקרע רק הולך ומעמיק. גם הכנסת לא נראית כפי שנראתה כל השנים. אני קוראת לראש הממשלה - תעצור את זה, תחזרו לשולחן המו"מ, תקיימו הידברות. גם אנחנו רוצים שינויים, לא כאלה", סיכמה.

עריכה: שני רומנו

11/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קארין אלהרר
קארין אלהרר  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris