בן כספית ואריה אלדד

"להגיד 'שלא תעזו לחוקק' חיזק את הקואליציה"

ח"כ דני דנון על האפשרות לריכוך צמצום עילת הסבירות • סייג: "זה לא אומר שעוצרים" • על שיחת נתניהו וביידן: "הפגישה הכרחית - צריך את התמונה הזו"


במהלך השעה האחרונה התחדש הדיון בוועדת החוקה באשר לחוק לצמצם עילת הסבירות לקראת אישורה בקריאה שנייה ושלישית, כאשר המהלך צפוי להתבצע ביום ראשון הקרוב. יו"ר הליכוד העולמי חבר הכנסת דני דנון התייחס לאפשרות של ריכוך החוק לקראת אישורו. 

"תמיד אמרתי שאם אפשר להגיע להסכמות רחבות, הרי זה משובח", טען. "גם עכשיו אם אפשר עדיין, יש עוד זמן עד ראשון להסכים על נוסח, מברך על כך. זה לא אומר שאנו עוצרים חקיקה, אף אחד לא צריך להתקפל. זה יכול להיות גם להמשך. אני לא איש בשורה שיכול להגיד שיש פה החלטה, אבל יכול לומר שלפעמים צדדים נמצאים בלהט המאבק ושוכחים את האפשרות לשוחח. אנחנו בכנסת מבינים את החשיבות הזו. הניסיון של לבוא ולהגיד 'שלא תעזו לחוקק' חיזק את הגורמים בקואליציה. הגישה היא 'בואו נדבר על הנוסח'". 

עוד הוסיף ואמר, כי: "צריך להבין שראש הממשלה הוא הקברניט של הספינה, הוא החליט לצמצם את כל הרפורמה הגדולה לפני כמה חודשים לשני נושאים סך הכל. תסתכלו מה לוין הציג בתחילת הדרך, מדברים על עילת הסבירות ועל הוועדה לבחירת שופטים". 

בסיום דבריו, התייחס ח"כ דנון לשיחת הטלפון בין רה"מ לנשיא ארה"ב ג'ו ביידן, ואמר: "צריך לברך, שיחת טלפון זה חשוב, ביקור הרצוג היום חשוב מאוד, בטוח שהוא ייצג אותנו בכבוד. הפגישה עם רה"מ הכרחית, צריך את התמונה הזאת. צריך שנסראללה ואחרים יסתכלו על התיאום וייראו שיש תיאום בין ישראל לארה"ב. כמה שיותר מהר יותר טוב. מעריך שזה יקרה או באוגוסט או באמצע ספטמבר בעצרת הכללית בניו יורק". 


עריכה: מיכל קדוש 

18/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris