איריס קול

'ברבי' נגד 'אופנהיימר'

זוהר אורבך ('וואלה') על שני הסרטים שיוצאים לאקרנים בו בזמן, ויילחמו על בחירת הצופים - 'ברבי' ו'אופנהיימר'


שני הסרטים המסקרנים 'אופנהיימר' ו'ברבי' עולים בשבוע הבא ובאותו היום לקולנוע. זוהר אורבך ('וואלה') שוחח על כך עם איריס קול ב־103fm, וסיפר על שני הסרטים. 

"מי שיסיים את 'אופנהיימר' ויהיה עם שורת הסיום באוזניים, ואיתה ייכנס להקרנה של 'ברבי', זו הולכת להיות חוויה, אין לי ספק בכלל. האם זו חוויה חיובית, שלילית, מעוררת תימהון? אין לי תשובה", אמר שביט. 

הוא חשף: "ה'ברבי' הזה מתייחסים אליו כאל יצירת מופת בפוטנציה, יכול מאוד שנגלה בחמישי שזה סתם היה סרט דבילי, כמובן שהסיכוי תמיד קיים, אבל אנחנו בידיים טובות. הרי 'אופנהיימר' נעשה על ידי אחד הבמאים הגדולים של העשור הראשון של המאה, כריסטופר נולאן - עשה כמה וכמה מהסרטים האהובים של עשרים השנים האחרונות. אז את 'ברבי' עושה גרטה גרוויג, שהיא טובה בדיוק כמוהו, היא מה שאפשר לכנות כ'נסיכה תיעודית'. היא גדולה מהחיים, היא במאית ותסריטאית מוכשרת כמו שד".

"הסרט הגדול הראשון שהיא ביימה הוא 'ליידי בירד', וכשרואים אותו אפשר להבין למה האישה הזאת יכולה לקחת את הסרט של ברבי ולעשות ממנו יצירת מופת", הוסיף. 

בהמשך, ציין כי "להבדיל מבובת ברבי, 'אופנהיימר' הוא ההפך הגמור, הוא אבי פצצת האטום, הוא בעצם האיש שאחראי למה שנהיה מהירושימה ונגסאקי, הוא האיש מאחורי 'פרויקט מנהטן', הוא מספר עליו. זה סרט שמצליח להפוך סצנות של מדענים שיושבים ומדברים על מכניקת קוונטים למשהו מסעיר, שזה לא מובן מאליו, אחלה סרט שבעולם".

18/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קולנוע (אילוסטרציה - למצולמים אין קשר לנאמר)
קולנוע (אילוסטרציה - למצולמים אין קשר לנאמר)  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris