מילים ולחן

שלום ואהבה

דודי פטימר במסע על שיריה וסיפורה של להקת 'גן עדן', להקת הרוק פורצת הדרך והכי אנדרייטד מהסבנטיז • בלעדי לאתר ולישומון 103fm


מילים ולחן - עם דודי פטימר

להקת 'גן עדן' הייתה אחת מלהקות הרוק הבועטות, המשפיעות והראשונות בישראל, בקו התפר שבין להקות הקצב שהתבססו על קאברים לבין להקות הרוק שהתבססו על שירים מקוריים. בשנות ה־70 הלהקה זכתה להצלחה רבה, זכתה לסרט תיעודי אודותיה בזמן אמת, ליוותה את צביקה פיק ובהמשך את קורין אלאל, והשתתפה בפסטיבלים הנחשבים במדינה, כולל בפסטיבל 'נביעות'.

הייחודיות של 'גן עדן', מלבד המוזיקה המורכבת והשירים המקוריים הקליטים, הייתה התעוזה ליצור רוק בעברית מבלי להתייפייף ומבלי לנסות להתחבב על הממסד. החל משנת הקמתה, 1975, הלהקה השפיעה על מוזיקאים רבים וסללה את הדרך ללהקות שבאו אחריה כמו 'בנזין' ו'תיסלם'.

לאורך שנותיה עברה הלהקה מספר גלגולים, כשהבסיס העיקרי שלה כלל את הזמרים אלברט צרפתי ומני בגר (שהצטרף אחרי שצרפתי עזב), הגיטריסט דני ממן, הבסיסט מיקי גל, הקלידן דורון פיקר והמתופף מישל עמר. בין להיטי הלהקה, שנכללו באלבומה היחיד משנת 1979 (שיצא אחרי פירוקה בפעם הראשונה): 'התקרבי אליי', 'חיכיתי בשדרה', 'שלום ואהבה', 'ילד מוזר' והקטע האינסטרומנטלי 'פרמיקס'.

דודי פטימר, שחקר את סיפורה של הלהקה וראיין את חבריה, בחר להקדיש את הפרק הנוכחי של 'מילים ולחן' לשיריה המובחרים, לחומרים נדירים מהופעות חיות ולהקלטות מאוחרות (בגלגוליה הנוספים) תוך סיפורה של אחת מלהקות הרוק המשמעותיות הראשונות במחוזותינו.

הפודקאסט 'מילים ולחן' לוקח אותנו למסע בעקבות התופעות, הסיפורים, השירים והאמנים שעיצבו את הפסקול הישראלי לאורך שנותיו. דודי פטימר הוא עיתונאי וחוקר מוזיקה, יוזם פרויקט תיעוד המוזיקה הישראלית דודיפדיה.

לכל הפרקים של הפודקאסט לחצו כאן.

23/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום עטיפת האלבום של להקת 'גן עדן'
Paris