שיחות לילה
עם אבי כץ

"תמיד אפשר להאשים אחרים, אבל מכאן אין פריצות דרך"

אביגיל כהן קליין, מאסטרית NLP, התארחה בתוכנית של אבי כץ וחשפה כיצד עוזרת לאנשים לעבור את המשברים הכי גדולים בחיים שלהם, ולהסתכל על עצמם


בתוכנית השבועית שלו, אבי כץ אירח את אביגיל כהן קליין, מאסטרית NLP, תחילה היא שיתפה: "גדלתי ברמת הגולן במשפחה מרובת אחים, טיילתי מספר שנים בחו"ל, חזרתי לארץ ולמדתי כמעט את כל מה שקשור בטיפול, אימון, גישור, הדרכת הורים ו־NLP ומאז אני מטפלת. אני מטפלת באנשים שמגיעים לשלב שהם רוצים לשנות איזשהו משבר, ואני מלווה אותם בדרך". 

היא חשפה: "כל אחד והמסע שלו, ואני דרך הכלים של הפסיכולוגיה החיובית, מצליחה למצוא את הדרך החוצה ממה שהם מרגישים, זה מהיר יותר מהפסיכולוגיה הקלאסית. אני מתשאלת, לומדת להכיר בשאלות מכוונות, ולאט לאט מצליחה ליצור את הדרך ברמת הפעולה. מה אני צריך לעשות היום? מה אני צריך לעשות מחר בבוקר? מה אני צריך לחשוב? למי אני צריך להתקשר? ואיך אני מתחיל להשיג את המטרות שלי? אני אוכפת את זה אחת לשבוע או שבועיים, ופתאום אנחנו קוצרים הצלחות". 

"אני לא אומרת לאדם מה כדאי לו לעשות, דרך השאלות וההקשבה הוא מבין את זה בעצמו. אני פותחת כיווני חשיבה חדשים ושואלת שאלות שאולי הוא לא חשב עליהן", סיפרה.

כחלק מעבודתה כמטפלת, אביגיל נפגשת לא מעט עם גרושים שמחפשים להיכנס לזוגיות חדשה. "כשבן אדם מגיע לשלב שהחיים הזוגיים שלו נעצרים, בין אם הוא יזם את הפרידה ובין אם לא, יש משבר עמוק שהוא עובר. גם עם ילדים ועבודה, אבל בעיקר בנושא של אהבה. וכשהם מגיעים אליי אני מזהה שיש דפוסים מסוימים שצריכים להשתנות, כדי לא לצעוד לזוגיות נוספת כשאני נשאר אותו אדם - מתבצר בדעותיי ובעקרונות שלי".

"כל העבודה שלי היא ללמד את הבן אדם להיות מודע למצב שלו"

המטפלת הבהירה: "אם את מגיעה אליי אחרי תקופה שאת מרגישה בדידות ואת חלשה מזה, אין אנרגיה והמוטיבציה נפגמת. זה מתחיל מלאהוב את עצמי ולהבין מי אני. אחר כך כשאני מגישה אותה לדייט, היא נינוחה יותר, רגועה יותר ומוכנה יותר. תמיד אפשר להאשים אחרים, אבל מכאן אין פריצות דרך, קשה לאנשים להגיע לזוגיות נוספת כשהם מתבצרים בדעתם שהם היו בסדר גמור לאורך כל הדרך".

לבסוף, סיכמה אביגיל: "הכי חשוב זו התקשורת. לתקשר מי אני ומה אני צריך אל בן הזוג שלי. האימון וכל העבודה שלי היא ללמד את הבן אדם להיות מודע למצב שלו. לדעת מראש מה אני עושה במצבי לחץ, לא לחכות לרגע האחרון".

23/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אביגיל כהן קליין
אביגיל כהן קליין  |  קרדיט: בר זגמן בשארי
Paris