חידת נתניהו

צמד המגישים סקרו את התנהלות רה"מ לצד תיקיו המשפטיים • אופנהיימר: "למה הוא רץ לשנות את חוק הנבצרות?" • פורר: "לעילת הסבירות אין קשר למשפט"


בפתח שעת התוכנית השנייה, שוחחו יריב אופנהיימר ועורך הדין דוד פורר על נבכי התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בימים אלה. "יש תמיהה לגבי התערבות היועצת המשפטית לממשלה על כך שהיא מדברת על נושא ניגוד העניינים", תיאר אופנהיימר. "אני חושב שלנתניהו יש אינטרסים, הראשון הוא עסקת טיעון בלי קלון ובלי עונש. מי עומד בדרכו? היועצת המשפטית לממשלה שלא מוכנה לעסקת טיעון מגוחכת. האינטרס השני הוא לשמור על הקואליציה שלו". 

בהמשך, הוסיף: "זאת התוכנית כולה. למה ראש הממשלה, מכל הדברים שבעולם, רץ לשנות את חוק הנבצרות? כי נתניהו ידע שהוא רוצה להפר ברגל גסה את נושא ניגוד העניינים. הוא מחוקק חוק נבצרות הזוי ומופרך לחלוטין. תפקיד היועמ"שית הוא בין היתר לומר זה חוקי וזה לא חוקי. אתה רוצה יועצת משפטית מטעם. היא לא מינוי פוליטי ולא שלוחה פוליטית". 

פורר לא הסכים עם דבריו, בלשון המעטה: "חיברת כל מיני דברים. המחשבה שעכשיו נתניהו פתאום רוצה לסיים את המשפט היא חיבור של שני אירועים שלא מסתדרים מבחינת הרציונל. לעילת הסבירות אין שום קשר למשפט נתניהו. איך אתה יודע שהיועמ"שית היא לא שלוחה פוליטית?". 

27/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דוד פורר ויריב אופנהיימר
דוד פורר ויריב אופנהיימר  |  צילומים: אוסנת רום ו־103fm
Paris