ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

"זה סיפור מטריד וטרגי ברמה מזעזעת"

השחקן נביל חאיק נפצע באירוע הירי בסכנין • מונדר חלאיילה, דובר הקבוצה, הביע כאב עמוק, שיתף במצבו הקשה • והגיב לתופעת האלימות בחברה הערבית


ביום חמישי האחרון, קבוצת בני סכנין הופתעה לגלות שאחד משחקניה נביק חאיר בן ה־19 נפצע קשה באירוע ירי שהתרחש באחת מהחנויות בעיר. השחקן הצעיר והמבטיח עבר כמה ניתוחים, וכעת עתידו המקצועי מוטל בספק. בשיחה עם רון קופמן וצביקה שרף ב־103fm, מונדר חלאילה, חבר הנהלת בני סכנין, התייחס לדברים. 

"הבנו אתמול (ש') שהניתוח הצליח האופן מדוקדק, כך שהתחילה זרימת דם באיזור ברגל ובכך נמנעה הסכנה בקטיעת הרגל לשחקן", עדכן תחילה, והוסיף: "כרגע הוא מונשם ומורדם, היו שעות שהיה ער ומגיב באופן מלא לסביבתו, וזה המצב נכון לרגע זה. אנחנו בקשר מתמיד עם משפחתו, עם הסביבה, וגם מסבירים למי שדורש לשלומו. רגע מכאיב וסיפור מכאיב וטרגי ברמה מזעזעת. שחקן שנתן את דמי נעוריו למען התמחות בתחום הכדורגל, התמזל מזלו לרעה ונפל בסיטואציה כזאת. כל עתידו המקצועי, הגשר הזה הלך ונקטע, אבל בכל זאת, היו ניסים רפואיים בעולם".

בהמשך, הגיב לאלימות המתגברת בחברה הערבית: "השיח של הרחוב בין כל שני אנשים היום הוא האלימות ומה קורה בחברה הערבית כפי שהעולם מודאג ומפחד מהתחממות כדור הארץ, אנחנו לא מתייחסים על זה, מבחינתנו התחממות האלימות מדאיגה, כל מה שקורה בחברה הערבית".

באשר לתהייה האם בתור קבוצה שמייצגת עיר ערבית, רצוי שיקחו חלק במאבק נגד האלימות, הבהיר: "אנחנו מעצימים את העשייה שלנו בתחום מיגור האלימות. והאהדה של המועדון עובדת על מנת לגעת באופן ישיר בנקודה הזאת, אבל יש אנשים ממונים על זה, להשבית משחק... אני לא יודע. אני חושב שהנושא הזה הוא מאוד חשוב. מדובר בחיי אדם. זה צריך להיבחן בצורה רצינית על ידי מומחים, שר הפנים, המנהיגים של החברה הערבית, לנתח בלי ויכוחים ובלי תחרויות מפלגתיות מי יזכה ביותר קולות או פחות. צריך לשבת באופן מאוחד ולדון באופן ישיר על שולחן נקי איפה אנחנו עומדים. זה לא היה לפני עשר שנים. מישהו אמר שזה בגנים שלנו אבל יש הרבה ערבים במדינות אחרות, וגם לפני עשר שנים זה לא היה. אותם גנים, וזה לא היה. או שיש אדישות או שיש יד מכוונת, שמתעתעת וממחזרת הדברים האלה מתוך כוונה של 'תנו לערבים להיות בדבר הזה, כדי שלא יתעסקו בדברים אחרים'".

30/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אוהדי בני סכנין - צילום ארכיון
אוהדי בני סכנין - צילום ארכיון  |  צילום: ליאור מזרחי/פלאש90
Paris