איריס קול

"זה היה סרט סתמי"

מבקר הקולנוע ד"ר אבנר שביט ('וואלה') על הסרט החדש והמדובר 'נגעת נרצחת': "באתי עם הרבה ציפיות, אבל יצאתי מאוכזב"


האם שמעתם על סרט האימה החדש 'נגעת נרצחת', על בני הנוער והיד המקוללת המשנה את חייהם? ד"ר אבנר שביט, מבקר הקולנוע של 'וואלה', שוחח עם איריס קול וסיפר על שאט הנפש שלו מהסרט.

"זה אחד מסרטי האימה הכי מדוברים ומוערכים של הזמן האחרון, הוא הסתובב בפסטיבלים בעולם וקיבל ביקורות מעולות, והופץ באמריקה על ידי אחת החברות הכי מוערכות ולוהטות עכשיו", טען. "זה לא סתם סרט אימה שבא להכניס כסף אלא סרט איכותי. באתי אליו עם הרבה ציפיות ויצאתי מאוכזב, וכך גם עוד אנשים שדיברתי איתם. זה סרט סתמי. אפשר לראות אותו".

בהמשך, הודה: "אמרו שזה סרט שהוא גם מאוד מפחיד וגם מאוד עמוק ועשוי טוב. העלילה היא על חבורת בני נוער שמשתתפים במשחק, ומוצאים יד במעטה קרמיקה שאם נוגעים בה אפשר לתקשר עם רוחות מתות. כמובן שבני הנוער הם לא סתם בני נוער, כולם כאן בתוך טראומה. כל הסרט הוא סוג של אלגוריה לדברים אחרים, להתמודדות עם אבל, עם יגון, עם פוסט טראומה, עם התמכרות. זה היה יכול להיות מאוד יפה ועמוק אבל זה לא".

"זה סרט אוסטרלי, ואנו לא רגילים כל כך לראות סרטי אימה אוסטרטליים, נחמד שבמקום פוטבול ומעודדות יש קנגרו ומבטא אוסטרלי", אמר שביט. "זה היה הדבר הכי מעניין בסרט. למה כל כך התאכזבתי? כי זה באמת היה סתם. הדבר שהכי הפריע לי בסרט - מזמן לא ראיתי בסרט אימה, ובכלל אנשים, שמתנהגים בצורה כל כך מטומטמת. מי מתקשר עם יד? אין בסרט שום היגיון פנימי. גם הדמויות, בלי קשר לטמטום שלהם, היו בעיניי מעצבנות ובלתי נסבלות. יכול להיות שבני ובנות נוער מבינים בו משהו אחר. בהקרנה שהייתי בה היו ארבעה אנשים, שניים יצאו בין אמצע הסרט לסופו". 

30/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום מסך: מתוך הסרט 'נגעת נרצחת'
Paris