רבקה מיכאלי

כל הגלגולים של 'העיר הזאת'

אופרת הראפ עברה הרבה עיבודים עד שהפכה להיות סרט שובר קופות • במאי הסרט והכוכב עמית אולמן, יחד עם השחקנית מוריה אקונס, סיפרו


אחרי שאופרת הראפ 'העיר הזאת' כבשה את ליבם של מיליוני צופים, לאחרונה הסרט הגיע לקולנוע וצובר בשחים גם שם. בשיחה עם רבקה  מיכאלי ב־103fm, במאי וכוכב הסרט עמית אולמן, והשחקנית מוריה אקונס, סיפרו על השוני הגדול בין התיאטרון למסך הגדול, ועל עלילת הסרט. 

תחילה, חשף אולמן: "ההצגה נולדה לפני משהו כמו 12 שנים, ולפני כן זה הוא היה שיר שכתבתי", ובהמשך סיפר על העיבוד הקולנועי: "הסרט זה בעצם סיפור בלשי הכי קלאסי שיכול להיות, שעובר בין התחנות הכי קלאסיות שבסיפור של בלש. זה בעצם מספר את הסיפור של ג'ו שאותו אני מגלם, הוא מנסה לחפש משמעות במילים ומנסה לפתור רצח בדרכים שנראות ממש אבסורדיות. יום אחד מגיעה אליו שרה בנט, שמשחקת אותה מוריה, והיא מבקשת ממנו לחקור את העילמותה של אחותה. בקשה תמימה שהולכת ומסתבכת". 

עוד סיפר כי כל הסרט מלווה במוזיקה ובביט: "הכול על ביט. חוץ ממונולוג קטן, הביט מכתיב את הסיפור". הוסיף על השחקנים השונים שלוקחים חלק בסרט, ביניהם אלון נוימן ועידן אלתרמן. "אלון נוימן משחק את המפקח מק מרפי, הנמסיס של ג'ו, הוא מפקח המשטרה שהוא הכי 'לפי הספר'. עידן משחק את ברנבי, יד ימינו של מנשה, דמות הצללים, הנבל של העיר שאף אחד לא ראה".

לבסוף, אולמן סיכם: "זאת אופרת ראפ בלשית, הכול בראפ. אני בא ממשחק, אני שחקן למדתי בניסן נתיב והתחלתי להתעניין בשירה בתחילת הלימודים שלי".

04/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רבקה מיכאלי
רבקה מיכאלי  |  צילום: 103fm
Paris