אודי סגל וענת דוידוב

"פגשנו הרבה חברים של עמנואל שיישארו שקופים לנצח"

ספר חדש מגולל את סיפור חייו המסתורי של לוחם סיירת מטכ"ל עמנואל מורנו • מחבר הספר יוני רוטנברג ושמואל, אחיו של מורנו, על המעט שאפשר לספר


עמנואל מורנו היה לוחם בסיירת מטכ"ל ואיש שב"כ שנפל בסיום מלחמת לבנון השנייה. עד לימינו אנו אסורה לפרסום תמונתו של מורנו זאת בשל פעולות סודיות שעשה בעומק שטח האויב. בימים אלה יוצא ספר חדש בשם 'עמנואל מורנו. המעט שניתן לספר' שמגולל את סיפורו של לוחם הצללים. 

ניסים משעל וענת דוידוב שוחחו עם אחיו שמואל מורנו, ועם מחבר הספר יוני רוטנברג ששיתפו בסיפורים ובתחקיר שנעשה לקראת צאתו של הספר. שמואל סיפר: "גיליתי בלי סוף פרטים שלא הכרתי. במידה מסוימת לא חיפשתי לנבור בהם. זה כל כך משמח שאתה מגלה דברים בתחקיר מקיף ומעמיק לדברים שלא ידעת. הפרטים בספר נכתבו בצורה עמוקה עם הרבה מחשבה". 

יוני, מחבר הספר, הוסיף ואמר: "זה ברור שעמנואל נכח בכל מיני מקומות שהצבא לא נכח בהם. פגשנו הרבה חברים של עמנואל שהם ישארו שקופים לנצח. לעולם לא נדע את שמם ולא נשמע את הסיפורים שלהם". 

המשיך וסיפר על הסיפורים שהוגדרו כלא אמיתיים: "קוראים לזה 'הפסטיבל', האגדות שנקשרו בשמו שהן פשוט לא נכונות, דברים כמו - משפחה שהוא החזיק בארץ אויב, או נאומים במסגדים. כשאתה מבין יותר טוב מה האדם עשה, אתה מבין שזה לא התחום שלו, וזה מה שהיה חשוב לנו להגיד בספר". 

06/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולמים אין קשר לנאמר
למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: אדי ישראל/פלאש90
Paris